Спиртові підприємства Львівщини почнуть виробництво біопалива та парфумерної продукції

2349

Державне підприємство «Укрспирт» і Львівська обласна державна адміністрація 9 лютого підписали меморандум, яким передбачено відновлення роботи спиртозаводів Львівщини та випуск нової продукції.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Укрспирту.

Підписання документу відбулося під час робочої зустрічі за участі керівника ДП «Укрспирт» Юрія Лучечка, голови Львівської ОДА Олега Синютки, голови об’єднаної профспілки ДП «Укрспирт» Віталія Сосницького. Участь у зустрічі взяли менеджмент і керівники МПД «Укрспирт» Львівщини, аграрії та представники держустанов області.

 • Керівник ДП «Укрспирт» Юрій Лучечко окреслив основні напрямки нового, Стратегічного плану розвитку спиртової галузі на Львівщині. Амбітна мета спиртовиків – стовідсотково завантажити роботою діючі підприємства, а також відновити роботу непрацюючих спиртозаводів.

  Спиртові підприємства можуть отримати нове дихання, запрацювавши на повну потужність, впевнений керівник «Укрспирту». Оскільки галузь харчового спирту на сьогодні перенасичена, Ю.Лучечко агітує за нові ринки. Йдеться про виробництво українського біопалива – біоетанолу, біодизелю, сумішевих бензинів, а також спиртовмісних речовин і парфумерної продукції.

  Вперше в новітній історії України прийнято рішення про модернізацію спиртових потужностей держави. Пілотним проектом для цього стали підприємства західного регіону і Львівської області. Для нас це дуже амбіційний крок, – каже Юрій Лучечко. – Підприємства, які вимушено простоюють, заслуговують на роботу і на відновлення виробничого потенціалу. Сьогодні надлишкові потужності не можуть бути задіяні для виробництва харчового спирту, тому для нас основною метою є перепрофілювання цих підприємств, підвищення ринкової конкурентоспроможності.

  Наразі більша частина з 10 спиртових підприємств Львівщини вимушено простоюють. На підприємстві Великого Любіня планують випускати парфумерну продукцію. Підприємство у Воютичах модернізують, а у Сторонибабах перепрофілюють на виробництво біоетанолу. Біопаливо також випускатимуть на Лопатинському і Суходільському МПД. Під це підготували нормативну базу – відповідний законопроект уже пройшов обговорення у транспортному і паливному комітетах. Наступний крок – погодження у Верховній Раді.

  Агітує за прийняття закону профільна профспілка. Загалом, реалізація стратегії – це гідна зарплата і нові робочі місця.

  Виробництво біодизеля дасть змогу не продавати на експорт маслянисті культури – а виробляти продукцію тут, в Україні. Замінюючи тим самим імпорт. Все просто. Але потрібна підтримка депутатів Верховної ради, – каже голова профспілки ДП «Укрспирт» Віталій Сосницький.

  Такий підхід підтримує фермер Іван Кільган, який уже виробляє біопаливо а також засновник компанії, яка має європейський досвід встановлення обладнання для виробництва біопалива.

  Область розраховує на власні дивіденди. Нове виробництво – це нові робочі місця і надходження до бюджетів. Ще один напрям роботи – сільськогосподарська галузь, яка зацікавлена у використанні відходів спиртового виробництва.

  Дуже довгий період часу ми добивалися можливості не нарікати на Київ, а мати можливість приймати рішення тут, на місці. І сьогодні є шанс відродження спиртової галузі на Львівщині. І цей невеличкий ріст, який ми досягнули минулого року, має шанс перетворитися в суттєві обсяги, – каже голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. – Ми націлені виробляти не тільки технічний і харчовий спирт. Ми націлені виробляти біоетанол та іншу продукцію, затребувану на ринку. Сьогодні велику частину продукту, яку можемо виробляти у нас, імпортуємо з інших країн. Ми повинні витіснити імпортовану продукцію, замінивши її продукцією українського виробника. Це стосується і біоетанолу і парфумерії. Є можливість, є ринок і ми повинні це зробити.

  Окрім Львівщини, такий меморандум було підписано із Тернопільською ОДА. Також у такому меморандумі зацікавлена і Волинська область.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.