Радіаційний контроль над Чорнобильською АЕС здійснюють за допомогою дрона

654

У 2017 році, після встановлення арки у проектне положення, персоналом цеху радіаційної безпеки (далі: ЦРБ) було виконано роботи з вимірювання потужності дози у ближній зоні нового безпечного конфайнменту (далі: НБК).

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ДСП “Чорноильська АЕС”.

У 2018 році персонал ЦРБ продовжує виконувати подібні роботи, щоб визначити потужність дози навколо НБК. Зараз вимірювання проводяться біля північної та південної сторін арки.

  • Як повідомив заступник начальника ЦРБ Леонід Яковенко, спосіб виконання вимірювань лишився таким самим, як і у вересні 2017-го — з використанням безпілотного літального апарату.

    Головна ціль вимірювань — визначення потужності дози на висотах. У майбутньому це дасть можливість порівняти результати, отримані зараз, із результатами, що будуть отримані після виконання робіт з демонтажу нестабільних конструкцій об’єкта «Укриття». Початок демонтажу заплановано на 2019 рік.

    Результати вимірювань будуть представлені у вигляді кінцевого звіту після демонтажу нестабільних конструкцій. Цього року буде опубліковано проміжний звіт.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.