В Одесі почалася міжнародна наукова експедиція з дослідження екології Чорного моря

2202

В експедиції беруть участь українські та грузинські екологи, а також експерти з країн Євросоюзу.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на УНІАН.

З Одеси в рамках міжнародного проекту EMBLAS-II стартувала наукова експедиція з дослідження екології Чорного моря, визначення ступеня і ареалів його забруднення, впливу забруднюючих речовин на стан популяцій морських ссавців, зокрема, дельфінів.

Експедиція у складі 25 осіб на борту судна MARE NIGRUM (прапор Румунії) стартувала від одного з причалів Одеського морського порту ввечері 28 серпня, а наукова робота розпочалася у вівторок, 29 серпня.

 • Маршрут судна пролягає через відкрите море до Батумі (Грузія). Потім пройде уздовж узбережжя Грузії, повернеться до Одеси іншим шляхом, потім відбуде до Констанци (Румунія), звідки воно і прибуло в український порт.

  По дорозі експерти відбиратимуть проби, зокрема, донних відкладень на глибині 2 км, бактерій, сміття, морських ссавців тощо. Буде проведено дослідження, як мінімум, 1 тис. параметрів на новітньому обладнанні. Наприклад, під судном розміщено свого роду сорбент, через який прокачується вода. Всі забруднюючі речовини, як на мочалці, залишаються на цьому сорбенті. Це – як одна велика проба всього Чорного моря, – розповіла Марушевська.

  Вона зазначила, що вперше буде проведено екологічне ДНК та інші унікальні дослідження. Зокрема, при дослідженні залишків життєдіяльності (екскрементів, луски тощо) вчені вивчать мешканців Чорного моря, яких люди не бачать в силу низки особливостей цих організмів. Також за допомогою автоматичного сканера екологи досліджуватимуть плавуче сміття, щоб розібратися, яке є найнебезпечнішим і чи здатне Чорне море самоочищатися.

  Планується, що попередні результати роботи експедиції стануть відомі у жовтні.

  За даними представника проекту, який фінансується ЄС, вартість експедиції, включаючи проведення досліджень і відповідних лабораторних аналізів, становить близько 500 тис. євро.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.