Україна відновлює всестороннє співробітництво з Японією

3411
 • дписання угоди про співробітництво у сфері науки між Україною та Японією, визнання дипломів, співпраця у межах міжнародних організацій та відновлення роботи спільної Українсько-Японської Комісії з науково-технічного співробітництва.

  Такі питання для поглиблення співпраці порушила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич перед новопризначеним Міністром освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії Масахіко Шибаяма сьогодні, 9 жовтня 2018 року. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки.

  Пане Міністре, я надзвичайно вдячна, що ви погодилися провести зі мною одну з перших міжнародних зустрічей після вашого призначення на посаду. Ми цінуємо співпрацю, що склалася між науковими інституціями та університетами України та Японії.  І зараз ми надзвичайно зацікавлені у тому, щоб цю співпрацю розвинути та поглибити, – зазначила Лілія Гриневич.

  Міністр Масахіко Шибаяма підтвердив, що Україна та Японія мають досить розвинене співробітництво у сфері науки та технологій.

  Між українською стороною та японськими компаніями є доволі успішні проекти. Крім того, зараз значно посилилася співпраця України з нашим Фукусімським університетом у контексті вашого досвіду з Чорнобильською катастрофою, – відзначив Масахіко Шибаяма.

  Водночас Міністр Лілія Гриневич відзначила, що дивним є те, що співпраця між країнами досі відбувається у межах Угоди між Японією та Радянським Союзом.

  У сьогоднішньому контексті це доволі некоректно, враховуючи, що ми більш як 20 років незалежна та суверенна держава. Також я б хотіла порушити питання проведення нашої спільної Українсько-Японської Комісії з науково-технічного співробітництва. До 2013 року відбулося 3 засідання цієї Комісії, було підписано Меморандум, але ми так і не перейшли до системного втілення наших домовленостей. Ми пропонуємо  відновити роботу цієї Комісії і перейти від підписання документів до створення конкретних результатів. Окрім цього, Україна та Японія вже мають позитивний досвід співпраці через міжнародну організацію «Український Науково-Технологічний Центр» (УНТЦ). Мені було повідомлено про 3 проекти, які були успішно впроваджені в межах УНТЦ. Я хотіла  б скористатися цією можливістю та люб’язно запропоную Японії розглянути можливість приєднання до УНТЦ як члена правління, – запропонувала Лілія Гриневич.

  Вона також додала, що сьогодні спостерігається значно більший обмін між студентами двох країн.

  З огляду на це, пропоную вам подумати про можливість підписання Угоди про взаємне визнання дипломів між нашими країнами, що суттєво полегшить роботу і студентам, і університетам обох країн, – підкреслила Лілія Гриневич.

  Міністр Масахіко Шибаяма відповів, що для поглиблення співробітництва країни мають почати консультації щодо відновлення роботи двосторонньої Комісії, що розглядатиме питання співпраці.

  Було вирішено, що Посольство України в Японії офіційно направить пропозиції співпраці японській стороні.

  Лілія Гриневич порядкувала Міністру за запрошення на STS форум в м. Кіото (Японія), а також за значну гуманітарну допомогу, яку надає його держава Україні для відновлення наслідків російської агресії на сході України.

  Я хочу, аби ви знали, що ми цінуємо руку допомоги, яку ви простягнули нам у цій скрутній ситуації, – підсумувала Міністр.