Україна відновила поставки матеріалів для європейських ядерних випробувань

3182
ЦЕРН колайдер

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявляє, що щорічний внесок України за асоційоване участь в ЦЕРН (Європейська організація з ядерних досліджень) становить 1 млн швейцарських франків і дозволяє українським вченим брати участь в дослідженнях на її базі, а компаніям – приймати участь в тендерах

У 2016 році ми заплатили 270 тис. фанків, в 2017 році це 1 млн швейцарських франків за рахунок тендерів і участі наших підприємств, наших виробництв і наукових інститутів в цих тендерах, ці кошти нам повертаються”, – сказала міністр.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на агентство Інтерфакс-Україна.

 • Заступник міністра освіти і науки Максим Стріха зазначив, що внесок в 1 млн швейцарських франків є фіксованим і його оплата закладена в проект державного бюджету. При цьому дві українські компанії вже виграли тендери ЦЕРН на поставку матеріалів.

  В тендерах переміг Інститут сцинтиляційних матеріалів НАН України, який буде постачати сцинтилятори для проведення експериментів, а також приватна компанія, яка буде поставляти мікрокабелі за унікальною технологією. Суми тендерів: 380 і 180 тис. шейцарських франків відповідно, термін виконання – 2017-2018 роки.

  Старший радник по роботі з асоційованими членами ЦЕРН Крістоф Шефер зазначив, що в даний час в цій організації працює 110 українських вчених. Щорічно близько 30 педагогів, 30 учнів і студентів з України беруть участь в освітніх програмах ЦЕРН.

  Європейська організація з ядерних досліджень знаходиться в Швейцарії на кордоні з Францією. У ЦЕРН знаходиться Великий адронний коллайдер – найбільший експериментальний прискорювач елементарних частинок. У жовтні 2016 року Міністерство освіти заявило про придбання Україною статусу асоційованого члена ЦЕРН, після оплати членського внеску.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.