Розбудова інфраструктури: На Житомирщині готують до відкриття одну з найсучасніших шкіл країни (фоторепортаж)

5189
 • 1 вересня на Житомирщині відкриє свої двері для учнів одне з найсучасніших навчальних закладів в Україні – біотехнологічний ліцей «Радовель».

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «Журналу Житомира».

  Повна реконструкція школи за новітніми технологіями проходить за кошти ініціатора проекту, мецената, уродженця села Радовель Олевського району Михайла Весельського. При цьому навчальний заклад залишається державним.

  «Цей ліцей є реальним прикладом Нової української школи, з абсолютно новим наповненням, і технологічним, і технічним, з новою філософією і підходами. Зараз навчання повинно бути іншим. Дитина повинна знати, навіщо він це вчить, куди йому ці знання потрібні, де він їх може застосувати, практичність, компетентнісний підхід. Вміти працювати в команді», – зазначає начальник управління освіти і науки ОДА Лариса Шевчук.

  За її словами, після реконструкції цей заклад став мрією для вчителя, оскільки тут створені всі умови для роботи, для особистісного розвитку і спільного розвитку з дітьми. Кожен клас оснащений новітніми мультимедійними панелями EdPro з необхідним програмним забезпеченням, а вчителі отримали сучасні ноутбуки. Також будується спеціальний будинок для забезпечення житлом немісцевих вчителів.

  Будинок для вчителів

  Крім того, ліцей повністю доступний для дітей з особливими освітніми потребами – немає жодного порогу в проходах, працює сучасний ліфт, який сам виробляє електроенергію і має високий рівень безпеки, є спеціальні окремі санвузли, а в класах стоять парти, які регулюються по висоті.

  «Ця школа стане дійсно унікальною, коли вчителі почнуть працювати по-новому. І вона буде відповідати всім вимогам нового освітнього простору. Тут дуже багато є цікавих речей, завдяки яким школа буде зосереджена на учні. Її завдання – розвивати учня, вчителя і батьків. Принципово школа буде виконувати три основні функції – навчання академічні науки, фізичний розвиток, щоб дитина максимально рухалася і розвивалася, і третій напрямок – вміти робити щось руками. У цьому третьому напрямку передбачена навчальна кухня, робототехніка, гончарня, вишивання і шиття, майстерня по роботі з деревом», – розповідає Михайло Весельський.

  Великий акцент робиться на фізичний розвиток – діти зможуть займатися футболом, баскетболом, тхеквондо, спортивними і сучасними танцями. Для цього готується кілька спортзалів, спеціальний зал для тхеквондо, танцювальний зал, окрема школа футболу, 2 футбольних поля (з натуральним і штучним покриттям), майданчики для волейболу та баскетболу.

  Зараз вже йде другий етап проекту – підготовка вчителів до нової роботи в школі. Вони освоюють сучасні мультимедійні панелі і вчаться працювати з мультимедійними навчальними матеріалами.

  На сьогодні виявили бажання навчатися в цьому закладі близько 200 дітей. Максимальна кількість учнів, яке зможе прийняти ліцей в майбутньому – близько 440.