В Україні стабільно зростає ринок приватної медицини

3155

За підсумками 2016 року, зростання склало 18,3% і фінансові обсяги ринку досягли понад 11 млрд грн.

Ринок приватних медичних послуг в Україні розвивається досить неоднозначними темпами, проте, демонструє високу рентабельність навіть в умовах кризи, запевняють аналітики компанії Pro-Consulting.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на UBR.

 • В Україні на сьогоднішній день працюють близько 50 тис приватних медичних установ (з урахуванням приватних медичних практик). У сегменті налічується більше 10 великих гравців. Як правило, це багатопрофільні клініки.

  До них відносяться:

  • клініка “Оберіг”
  • медична клініка “Борис”
  • медичний центр “Odontomed”
  • медичний центр “Біомед”
  • клініка “Оксфорд Медікал”
  • клініка “Добробут”
  • клініки “Медіком”
  • клініка “Into-Sana”.

  За останні кілька років обсяги ринку приватної медицини в Україні значно зросли. Стрибок зростання спостерігався до настання світової фінансової кризи 2008-2009 років. Після нього темпи зростання ринку трохи сповільнилися, проте, постійна поява нових гравців стимулює поліпшення показників.

  Ще одним фактором зміцнення позицій приватної медицини в нашій країні є досить низький рівень загальнодоступного медичного обслуговування, щоб клієнт звертатися в комерційні центри.

  Проте, обмежувачем зростання галузі виступають брак платоспроможного попиту і досить високі ціни на послуги. На сьогоднішній день близько 15% працюючого населення країни можуть дозволити собі відвідування приватних медичних клінік, але віддають перевагу державним установам.

  Крім того, стримуючими фактором розвитку виступають і досить високі інвестиції, необхідні для створення приватного медичного закладу – для успішного функціонування потрібна закупівля новітнього обладнання, організація приміщень і т.д.

  Також варто відзначити, що на ринку присутня проблема пошуку і підбору професійного медичного персоналу. Більшість штату приватних клінік працює на умовах повної зайнятості. Деякі фахівці також зайняті і в державних установах.

  Середній чек обслуговування в приватній медичній клініці залежить від проблеми конкретного пацієнта і можливих варіантів її лікування. Як правило, в стандартний перелік послуг входять 2 консультації, діагностика та основні маніпуляції.

  З огляду на середні ціни на приватні медичні послуги в Києві, можна зробити висновок, що вартість двох консультацій фахівця становить близько 700 грн ($ 25,45), середня ціна одного або декількох видів діагностики (аналіз крові, аналіз сечі, ЕКГ, УЗД, рентген або МРТ ) становить 500 грн ($ 18,18) вартість найпоширеніших маніпуляцій (за умови їх необхідності) – 1500 грн ($ 54,55).


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.