Обладнання українського виробництва проходить випробовування в NASA

5489
 • Один з проектів української компанії Planexta – Planexta Care, обладнання для вимірювання артеріального тиску. Нещодавно стало відомо, що цей проект був обраний для випробувань в Космічному центр імені Ліндона Джонсона NASA – саме там готують пілотовані місії і навчають астронавтів.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.UA.

  Команда Planexta працює над декількома проектами в сфері медицини та моніторингу здоров’я.

  Planexta Care – це програмно-апаратне рішення, над яким працює окрема команда SenceTech, і яке здатне вимірювати і моніторити артеріальний тиск, а також – варіабельність серцевого ритму.

  На поточний момент точним безманжетним виміром артеріального тиску займається трохи більше 10 лабораторій по всьому світу. Це непросте завдання. Ми її вирішили в нашому ЕКГ-сенсорі для однієї руки. В основі лежить рівняння Моенса-Кортевега, яке показує зв’язок між пульсовою хвилею і артеріальним тиском, – каже Євген Найштетік, засновник Planexta.

  Planexta Care – це комплекс пристроїв, в який входить ЕКГ-сенсор, 9-вісний акселерометр, барометр і ін. За словами Євгена, на відео видно, як завмер відображає зміну показання тиску, що недоступно манжетним приладів.

  Проект брав участь у відкритому конкурсі Wearable Technology Challenge, і недавно були оголошені його фіналісти. Про вихід у фінал команді розповіли в Texas Medical Center, де вони проходили акселеративному програму TMCx – вона почалася в лютому і триватиме до червня цього року.

  У категорії рішень для центру Джонсона для вимірювання артеріального тиску відібрано три проекти: Texas A&M University, Blumio і SenceTech. Проходження такого відбору для проекту означає, що в квітні прототип пристрою протестують на центрифузі з реальним астронавтом. І якщо він буде працювати не менше точно, ніж штатний обладнання NASA, українська команда може очікувати пропозиції від американського космічного агентства.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.