Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділить Харкову кредит на 160 млн євро для продовження Олексіївської лінії міського метрополітену. Відповідне рішення рада директорів схвалила на минулому тижні

Згідно з матеріалами, техніко-економічне обґрунтування проекту розширення харківського метро здійснила за договором з ЄБРР компанія Bernard Ingenieure ZT GmbH, яка привернула до оцінки екологічної та соціальної ситуації ( «дью ділідженс») підприємство з іноземними інвестиціями “Тебодін Україна”.

Проект покращить громадський транспорт в Харкові, розширивши мережу метро і зробивши його більш привабливим для пасажирів. Очікується, що інвестиції приведуть до скорочення використання приватних автомобілів. Це дозволить знизити негативний вплив автотранспорту на навколишнє середовище”, – відзначили в банку.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Центр Транспортних Стратегій.

Проект передбачає продовження “зеленої” гілки метрополітену в Харкові на 3,47 кілометрів в напрямку аеропорту, будівництво двох станцій метро – Державінськой і Одеської, будівництво депо і придбання 85 одиниць рухомого складу.

Передбачається, що обидві станції і ділянку від існуючих тунелів до станції Державінська (959 метрів) будуть побудовані “відкритим способом”, тоді як перегінні тунелі між новими станціями (2514 метрів) – за допомогою тунелепрохідного комплексу.