Відновлення автошляхів: Капітальний ремонт трамвайних колій на вулиці Алматинській у місті Києві (фото)

5486

У Києві триває капітальний ремонт вулиці Алматинської, що знаходиться у Дарницькому районі.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на CoST Ukraine.


Наразі активно триває перевлаштування трамвайної колії.

 • На ділянках реконструкції трамвайної колії ширина колії прийнята 1524 мм, між колійна ширина прийнята 3200 мм. Трамвайній колії надається домінуюче висотне положення в поперечному профілі для ефективного поверхневого водовідведення з  трамвайного полотна.

  Конструкція трамвайної колії (на суміщеному полотні) прийнята блочного типу з залізобетонними плитами товщиною 35 см виробництва компанії ПБГ «Ковальская» з вмурованими рейками 60R2 за допомогою поліуретанового матеріалу Sika Icosit KC.

  Прийняте проектне рішення дозволяє використовувати замість шпал залізобетонні плити з “каналами”, в які вставляються та фіксуються рейки, а після цього заливається спеціальний поліуретановий матеріал, який буде надійно утримувати рейку в проектному положенні та розподіляти навантаження. Це дозволяє значно знизити рівень шуму та вібрації під час руху вагонів, зменшити зношування колій та рухомого складу.

  Дана конструкція укладається як сумісне полотно і витримує номінальне статичне навантаження 115 кН на вісь. Під залізобетонними плитами влаштовується два шари асфальтобетону, бетонний шар, щебінь двох фракцій та пісок. В конструкції також використані геосинтетичні матеріали. В місцях переїздів автотранспорту через  трамвайні колії по боках плитної конструкції, з метою запобіганню зсуву плит, встановлюється гранітний борт на бетонній основі (клас бетону В15). Шви між плитами та плитами і бортом заповнюються спочатку гранвідсівом (подрібнена і просіяна гранітна порода, фракція якої не перевищує 5 мм), а потім заливаються мастикою епоксидною смолою. На ділянках з поздовжнім ухилом більше 50‰ влаштовується бетонний упор для запобігання зсуву трамвайних плит.

  Дана технологія широко застосовується при будівництві та реконструкції колій рейкового транспорту в Європі.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.