В Україні почнуть використовувати відходи вугільних ТЕС для будівництва доріг

2809

Використання золошлаків здешевить вартість будівництва доріг втричі.

Золошлаки замінять в еко-дорогах майбутнього пісок, щебінь і бетон. В Європі такі шосе вже не в новинку, і можуть з’явитися і в Україні. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на “Сегодня“.

Золошлак отримують після спалювання вугілля на заводах і теплоелектростанціях. В Україні з них вже проводять будматеріали. Так, бетон з цієї домішкою – дешевше на четверть.Тепер черга за будівництвом доріг, і вже готові пілотні проекти.

Один з них – будівництво пілотноЇ ділянки з використанням шлаків Добротвірської ТЕС. Це – пілотнА ділянкА в приблизно один кілометр, на якому ми плануємо використовувати наш матеріал в різні шари дорожнього одягу, і переведемо грунтову дорогу в асфальтобетонну, – розповіла менеджер Департаменту екологічної безпеки ДТЕК ЕНЕРГО Тетяна Завгородня.

Використання золошлаків в промисловості в Україні поки в новинку, а в Європі це вже – традиція, якій десятки років. У деяких країнах на виробництво будматеріалів і доріг йде понад 90% цих відходів

Для будівництва доріг необхідні запаси на складах. Це можливо тільки в таких країнах, як Великобританія, Франція, Польща, і в інших східних країнах Європи. Для дорожнього будівництва необхідні величезні обсяги золошлаків в найкоротші терміни, – розповів генеральний секретар європейської асоціації вугілля і продуктів згоряння Ханс-Йоахім Фаерборн.

 • Україна якраз в числі цих країн – наші теплоелектростанції завалені золошлаки. А це вже і питання захисту навколишнього середовища.

  Щоб використовувати золошлаки в дорогах – потрібно державне стимулювання заміни природних матеріалів відходами та застосування додаткових законодавчих ініціатив в цьому напрямку.

  Обсяги золи від спалювання вугілля будуть тільки накопичуватися в Україні, і масово використовувати її можна буде саме в дорожньому будівництві.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.