В Україні дозволили проектувати ліфти з будинку до підземного паркингу

1072
 • Зміни до державних будівельних норм дозволяють проектувати ліфти з житлового будинку до паркінгу під ним

  Раніше,  проектування таких ліфтів в житлових будинках було можливо лише через процедуру видхилення від ДБН, через що досить ускладнювало процес, або навітьпризводило до корупції.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу міністерства регіонального розвитку.

  Ті, хто хотів так проектувати, мусили вирішувати це питання через процедуру відхилення від ДБН, що досить ускладнювало процес. Або гірше – могли вирішувати це через корупційні зв’язки взагалі не узгоджуючи. Ми хочемо зробити так, щоб все було прозоро, законно, зрозуміло і, звичайно, безпечно і комфортно для людей, — додав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

  Відповідно до змін, ліфти в паркінг дозволяється розміщувати за умови влаштування протипожежних тамбур-шлюзів з підпором повітря у разі пожежі не менше 20 Па. У підземних гаражах протипожежні тамбур-шлюзи потрібно розміщувати перед шахтами ліфтів, а у наземних — перед виходами до приміщень житлового будинку. При цьому, на першому поверсі будинку не треба передбачати вихід з ліфтів паркінгу до загального ліфтового холу пожежного ліфта.

  Сполучення житлових поверхів будинку і підземного паркінгу, що має не більше 2-х підземних поверхів, допускається пожежними ліфтами або такими, що відповідають їх вимогам, з можливістю влаштування зупинок на житлових поверхах.