“Укрзалізниця” провела складну операцію по заміні моста двома кранами

4161
Фото: Укрзалізниця

Одеські залізничники разом з львівськими колегами завершили ремонт 214-метрового моста через річку Південний Буг.

“Технологія роботи настільки високого рівня складності перша в практиці українських залізниць, тому її реалізація вимагала високого рівня інженерного забезпечення, якості виконання підготовчих робіт і високої кваліфікації персоналу”, – заявили в УЗ.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ЦТС.

Міст знаходиться на 49-му кілометрі перегону Подорожній пост 48 км – Губник ділянки Христинівка – Вапнярка. Комплекс проведених робіт дозволив підвищити швидкість руху поїздів тут до 60 км/год. До ремонту діяло обмеження 40 км/год, воно було введено через те, що міст вже дуже довго експлуатувався без капітального ремонту (останній раз він проводився в 1945-1950 роках).

 • У 2011-2015 рр. залізничники замінили три прогонових споруди. Роботи по заміні четвертої (останньої) секції моста на нову виконувалися з 10 по 17 жовтня з залученням кранів ЕДК-2000 вантажність 200 тонн.

  Для економії коштів і швидкого виконання робіт, УЗ вирішила залучити технологію з використанням кранів ЕДК-2000 для монтажу секції вагою 250 тонн і переміщення прогонової споруди вагою 200 тонн на залізничних платформах по існуючому мосту.

  “Унікальність виконання цих робіт в тому, що одночасно працювали два крани. Роботи виконувалися з суворою синхронізацією, злагодженістю дій і строгим дотриманням вимог техніки безпеки, де важливий кожен міліметр. Машиністи кранів працювали по обидва боки річки на додаткових опорах висотою близько 14 метрів. Кранівники з ювелірною точністю виконали роботи – новий прогін вагою до 200 тонн завели на вісь підготовлених опор”, – розповіли в УЗ.

  В результаті такої технології тривалість “вікна” без руху поїздів була скорочена з 12 до 9 діб. Вартість виконаних робіт склала 12 млн гривень. Економія коштів в порівнянні з традиційною технологією – близько 18 млн гривень.

  У роботі брали участь більше сотні працівників регіональної філії “Одеська залізниця”: Христинівської дистанції колії, Христинівської дистанції сигналізації та зв’язку, Шевченківської дистанції електропостачання, Роздільнянського і Знам’янського відбудовних поїздів, а також Львівського Мостопоїзд МБП-61 регіонального філіалу “Львівська залізниця”.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.