«Укрбуд» побудує залізницю в Чорнобильській зоні

2111

Українські будівельники, які виконують роботи в Чорнобильській зоні відчуження, побудують ділянку залізничного полотна між існуючою лінією Вільча-Янов і будівельним майданчиком Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). Відповідний контракт укладений між ДП “Енергоатом” і що входить до складу корпорації “Укрбуд” компанією “Укренергомонтаж”, вже багато років виконує роботи в Чорнобильській зоні, повідомляє stroyobzor.ua.

На виконання цього проекту нам дали 14 місяців. Зараз йде підготовчий процес, а через місяць ми зможемо приступити безпосередньо до будівництва шляхів. Загальна довжина нової гілки складе 5,8 кілометра, – розповів гендиректор ПАТ “Укренергомонтаж” Михайло Бородавко.

За новим ділянці в ЦСВЯП будуть відвозити відпрацьоване паливо з діючих українських атомних електростанцій. Сьогодні ця проблема стоїть особливо гостро, так як після розриву економічних відносин з Росією, куди паливо відправляли на зберігання в попередні роки, українські АЕС їм практично переповнені.

Новий під’їзну колію до майбутнього сховища, яке розташується поблизу села Буряківка, пройде від ділянки між станціями Янов і Шепеличі, що відносяться до залізниці Овруч-Чернігів. Що проходить по цій дорозі лінія Вільча-Янов довгі роки не експлуатується і знаходиться в напівзруйнованому стані: станції занедбані, залізничне полотно частково розібрано. Тому в майбутньому для забезпечення залізничного сполучення з ЦСВЯП необхідно буде також реконструювати і цю ділянку.


Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.