Україна провела двосторонні переговори в сфері транспорту та інфраструктури з делегаціями Грузії, Азербайджану та Молдови

3055

27 березня 2017 року у м. Київ було проведено зустріч глав урядів держав членів ГУАМ та Бізнес-форум з компаніями Грузії, України, Азербайджану та Молдови. Українською делегацією проведено двосторонні переговори в сфері транспорту та інфраструктури з делегаціями Грузії, Азербайджану та Молдови.

Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-центр Міністерства інфраструктури України.

Під час бізнес форуму ГУАМ виступив заступник Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань. Він наголосив що відносини між Україною, Грузією, Молдовою та Азербайджаном характеризуються конструктивним підходом під час вирішення всіх питань співробітництва в сфері транспорту. Україна може запропонувати ряд цікавих проектів, реалізація яких буде сприяти більш повному використанню транспортного потенціалу держав-членів ГУАМ. Наприклад існування потенційних маршрутів з Китаю та Індії через Центральну і Південну Азію, через країни ГУАМ на Східну Європу і країни Балтики, але для розвитку перевезень по позначених маршрутах через територію держав – членів ГУАМ необхідно виробити взаємовигідні логістичні рішення транспортування вантажів у напрямку Європа – Азія і назад. В даному контексті необхідно удосконалити умови організації перевезень з використанням можливостей поїздів «Вікінг» та «Зубр», включаючи продовження маршрутів цих поїздів до Каспійського моря.

 • Обсяги перевезень територією України до держав-членів ГУАМ показують проблематику, пов’язану з недостатньою кількістю вантажу на коридорі між нашими країнами. У зв’язку з цим, з метою комплексного розвитку всіх видів перевезень і завантаження існуючої транспортної інфраструктури Україною проводиться активна робота в рамках різних міжнародних ініціатив і організацій з використанням існуючих транспортних сполучень. Зокрема українська сторона вийшла з ініціативою реалізації багатостороннього проекту «три моря – сто доріг» (організація мультимодальних перевезень між регіонами Балтійського, Чорного і Каспійського морів, за кількома маршрутами транспортування).

  Дана ініціатива кореспондується з проектом Китаю «Один пояс – один шлях», а саме «Південний шовковий шлях», який проходить територією держав-членів ГУАМ, та відповідає роботі Європейської Комісії в рамках EU-China Connectivity Platform, яка націлена на підвищення координації між проектом Китаю «Один пояс – один шлях» і ініціативою Європейського Союзу трансєвропейська транспортна мережа (TEN-T).

  Також було наголошено що у зв’язку з тим що існують альтернативні маршрути коридору ГУАМ для підвищення ефективності та привабливості нових вантажопотоків коридором ГУАМ необхідно вирішити ряд існуючих проблем таких як: недостатній обсяг вантажопотоку; неконкурентна тарифна політика; необхідність технічного переоснащення.

  Віктор Довгань впевнений, що об’єднання зусиль сприятиме розвитку транзитних перевезень в регіоні ГУАМ, та підтвердив готовність України розвивати співпрацю в рамках ГУАМ та докласти максимальних зусиль для реалізації Концепції розвитку транспортного коридору ГУАМ і Одеській Декларації щодо збільшення вантажоперевезень по транспортному коридору ГУАМ.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.