У Південному почалося будівництво причалу для терміналу Cargill (фото)

1970

Компанія М.В. Карго початку палебійні роботи для будівництва причалу №25, який буде забезпечувати роботу зернового терміналу Cargill. Новий причал в порту Південний будується вперше за 8 років: причали у контейнерного терміналу ТІС були закінчені в 2009, і до сих пір нові гідротехнічні конструкції в порту не будувалися, повідомляє прес-служба компанії.

Довжина нового причалу – 385 метрів без сполучень, глибина – 16 метрів. Для забезпечення такої глибини М.В. Карго вже виконала днопоглиблювальні роботи зі створення котловану під гідротехнічну конструкцію причалу в обсязі 620 тисяч кубічних метрів грунту. Для завершення робіт залишилося вичерпати ще 100 тисяч кубів. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Порти України.

Причал зможе приймати під завантаження зерном судна типу Postpanamax.

 • Палебійні роботи ведуться з води. На понтоні “Goliath 1” працює 160-тонний кран Liebherr 1160, оснащений віброзанурювачем і гідромолотом. Шпунт і палі розміщуються на другому, допоміжному вантажному понтоні “Neptune 1”. Переміщення плавзасобів в зоні робіт забезпечує буксир “Westgarth”.

  Будівництво причалу проводиться своїми силами і має бути завершено протягом року. Новий термінал, за оцінками М.В. Карго, забезпечить державі як мінімум 600 млн гривень надходжень щорічно – портових зборів, ПДВ і різних податкових відрахувань до бюджетів всіх рівнів. Під час будівництва і подальшої роботи терміналу буде створено понад 500 робочих місць.

  Термінал повинен почати працювати навесні 2018 року – це наші зобов’язання перед інвестором і кредиторами. Також цей термін пов’язаний з початком зернового сезону. М.В. Карго виконує графік робіт на 100% – в будівництво вже інвестовано більше $ 30 млн, роботи ведуться цілодобово, – зазначає директор з розвитку М.В. Карго Філіп Грушко.

  Щоб термінал запрацював в термін, в акваторії причалу потрібно провести днопоглиблювальні роботи – за цю частину відповідає Адміністрація морських портів України. На жаль, тендер, який повинен був визначити підрядника цих робіт, зажадав аудиту і був зміщений з листопада 2016 на березень 2017 року. М. В. Карго розраховує, що тендер відбудеться на прозорих умовах і в заданий термін, так як подальші затримки не буде вжито інвесторами.

   


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.