У Мінінфраструктури задумалися про створення днопоглиблювальної держкомпанії

1983

У Міністерстві інфраструктури розмірковують над створенням державної компанії, яка буде займатися днопоглиблювальними роботами при контролі незалежних компаній.

Передає Національний промисловий портал, з посиланням на ЦТС.

Коментуючи питання про тимчасово недоступних активах за кордоном, підзвітних Міністерству підприємств, він вказав, що в Туреччині перебуває український земснаряд “Азовське море”. “Це таке унікальне судно, яке займається днопоглибленням. В силу того, що стільки скандалів навколо днопоглиблення, ми замислюємося над тим, щоб створити свою державну компанію, яка буде займатися днопоглиблювальними роботами при контролі незалежних компаній, – повідомив чиновник.

Разом з тим, в Адміністрації морських портів України ЦТС повідомили, що держпідприємство відчуває дефіцит днопоглиблювальної техніки, але поки мова йде про те, що АМПУ вивчає можливість покупки власного сучасного земснаряда, який зможе виконувати роботи з експлуатаційного днопоглиблення в акваторіях вітчизняних гаваней.

В АМПУ також нагадують, що, з огляду на обсяг потреб українських портів в днопоглибленні, керівництво підприємства прагне максимально відкрити ринок днопоглиблення і знизити вартість даних робіт. “Для цього ми активно залучаємо іноземних підрядників зі своїм сучасним флотом для якісного і швидкого виконання таких завдань, – повідомили в АМПУ.

 • У 2017 році лише частина днопоглиблювальних робіт буде здійснена власним флотом – в зв’язку з недостатньою кількістю техніки у АМПУ. На сьогодні власний флот компанії складається з:

  • Несамохідного земснаряда “Скіф”, в складі якого – мотозавозня “МЗ-348”;
  • Самоотвозного землесоса “Меотида”;
  • Самоотвозного землесоса “Тилігульський”;
  • Самоотвозного землесоса “Інгульський”;
  • Земкараван “Ріон”, в складі якого – багаточерпаковий земснаряд “Ріон”, дві шаланди “Кримська 3” і “Кримська 9”, а також мотозавозня “МЗ-318”.

  Проте наголошується, що цей флот значно застарів – морально і технічно, потребує постійного ремонту. Винятки становлять лише землесоси “Меотида” та “Інгульський” (2012 року побудови).


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.