Поромна лінія з використанням поромів “Укрзалізниці” буде відкрита у 2018 році

1749
Пором "Героїв Шипки"

Поромна лінія за участю приватного партнера та використанням поромів “Герої Шипки” і “Герої Плевни”, що знаходяться на балансі ПАТ “Укрзлізниця”, може бути запущена в роботу в 2018 році

Повідомив агентству “Інтерфакс-Україна” міністр інфраструктури України Володимир Омелян після зустрічі з бізнесом в Європейській бізнес асоціації (ЄБА) у четвер.

В ході зустрічі він також повідомив, що вже рік як затверджена концепція України і Грузії про створення спільного підприємства за участю приватного партнера для використання зазначених поромів, які мають курсувати з Чорноморська.

Він додав, що “Укрзалізниця” поки відремонтувала тільки один паром і ремонтує другий.

- РЕКЛАМА -
 • Як повідомлялося, раніше колишній тоді главою “Укрзалізниці” Олександр Завгородній повідомляв про отримання на баланс ПАТ поромів “Герої Шипки” і “Герої Плевни”, що знаходяться в оренді судноплавної компанії “Укрферрі” (Одеса).

  Як зазначав у листопаді 2016 року глава “Укрзалізниці” Войцех Балчун, один з двох зазначених поромів може почати роботу вже в січні 2017 року. До цього член правління “Укрзалізниці” Марек Злосний повідомляв про намір на початку 2017 року випустити на лінію Одеса – Грузія зазначені пороми після ремонтних робіт.

  Пізніше, в грудні того ж року, В.Балчун повідомив, що “Укрзалізниця” вивчає можливість застосування “Герої Шипки” і “Герої Плевни” на міжнародних поромних лініях. За його словами, пороми не значаться на балансі ПАТ: формально вони – на балансі Фонду держмайна України, але перебувають в хозведеніі “Укрзалізниці”. У лютому-2017 В.Балчун заявив про намір передати обидва порома в бербоут-чартер.

  В травні 2017 року стало відомо, що Азербайджанське Каспійське морське пароплавство не виключає можливості покупки або оренди залізничних поромів “Герої Шипки” і “Герої Плевни”.

  За словами голови правління азербайджанської компанії Рауфа Валієва, уряд його країни поставило перед підприємством завдання налагодити співпрацю з Україною в частині якнайшвидшої реалізації проекту “Транскаспійський міжнародний транспортний маршрут” (ТКТМ).


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here