Кабмін прийняв нову програму розбудови доріг на 300 мільярдів гривень

6738
Фото з вільних джерел

Кабінет міністрів України на засіданні в середу, 21 березня, затвердив Державну цільову економічну програму розвитку автодоріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ЦТС.

Загальний обсяг фінансування програми становить 298,349 млрд гривень, з яких 178 млрд гривень – за рахунок Державного дорожнього фонду, 113,8 млрд гривень – за рахунок інших джерел.

 • Представляючи програму на засіданні уряду в середу, голова “Укравтодору” Славомир Новак заявив, що за п’ять років планується об’єднати хорошими автошляхами усі обласні центри країни.

  “Відразу хочу відзначити: ми плануємо поступово відійти від поточних середніх ремонтів і здійснювати капітальний ремонт, реконструкцію і нове будівництво. Це вимагає більш професійної підготовки проектної документації, більшою підготовки і конкуренції між будівельними організаціями”, – сказав він.

  За словами Новака, до кінця 2022 року в Україні може бути відремонтована половина загальної мережі доріг державного значення – близько 20 тисяч кілометрів.

  “Крім того, планується, що з 2020 року ямковий ремонт буде тільки аварійним і стане винятком, а поточний середній піде в історію. В цілому за п’ять років основні ремонтні роботи будуть здійснені за основними міжнародними напрямками”, – додав Новак.

  Глава “Укравтодору” також повідомив, що у зв’язку з економією коштів за кредитами Європейського банку реконструкції і розвитку він запропонував міжнародним партнерам продовжити ремонт траси Київ – Одеса від Білої Церкви (Київська області) до кордону з Черкаською областю в рамках існуючих кредитних ліній.

  “Подальші роботи на цій дорозі будемо проводити за рахунок нових кредитних ліній”, – сказав Новак.

  В цілому він підкреслив, що 1 євро, інвестований в розвиток доріг, дає 2,5 євро в ВВП. Таким чином, реалізація Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роках повинна принести більш ніж на 800 млрд гривень зростання ВВП.

  “Хочу подивитися в очі міністру фінансів і переконати його в тому, що інвестиція в розвиток доріг – це найкраща інвестиція в розвиток економіки країни”, – резюмував Новак.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.