В Харкові встановили автомат, який обмінює пластикові пляшки на сувеніри

3238

У дворі харківської багатоповерхівки на вул. Серповій 4-а, поблизу станції метро «Наукова», з’явився незвичайний автомат: він видає сувеніри в обмін на використані пластикові пляшки. У такий спосіб харків’ян хочуть привчити до правильного сортування сміття.

Розробники автомату вже знайомі мешканцям Харкова за стильними контейнерами з написом «За чисте місто», які можна відшукати в центрі. Однак інціатори дійшли висновку, що звичайні контейнери не достатньо інформативні і не схиляють людей до сортування відходів. Тому створили дослідний зразок автомата для збору пластикових пляшок. Передає EcoTown, з посиланням на Сегодня.

«Ми не просто інформуємо людей за допомогою якихось плакатів і наклейок, а стимулюємо отримувати за це символічні призи, які приємні дітям, а згодом будуть приємні й дорослим», –каже представник компанії-розробника Валерій Світличний.

За використану пластикову пляшку дитина може отримати календарик, магніт або машинку. Згодом автомат видаватиме картки з балами, які обмінюватимуться на призи в спеціальному інтернет-магазині, який вже розробляють. Автомати виробляють у Харкові і навіть планують запатентувати їх:

«Після запуску першого зразка у нас з’явилися нові конструктивні рішення, зокрема щодо захисту від вандалізму, – говорить Світличний. – В цілому проект знаходиться на первинній стадії, головне завдання зараз – визначитися остаточно з конструктивом, з економікою і подивитися, як реагують люди».

 • Подібні автомати планують встановити в різних куточках України, після того як творці подадуть заявку на патент. Зараз харків’яни стежать за наповненням автомату і забирають звідти вторсировину. Скільки вже вдалося зібрати пластика, вони ще не підраховували. За словами екологів, масове впровадження подібних автоматів для роздільного збору сміття дозволить Харкову йти в ногу з європейськими містами.

  «Весь світ пішов цим шляхом, і нам не потрібно винаходити велосипед. Повинна бути система не тільки покарань за неправильний викид сміття, а й заохочення за правильний, – міркує активіст «Зеленого фронту» Олег Перегон. – У США, наприклад, для дітей навіть випускають спеціальні розмальовки, де потрібно знайти шлях кожному виду відходів до своєї урни. З дитячого садка людей привчають до того, що папір потрібно викидати тільки до паперу, а скло – до скла».

  Також автивіст пропонує розділити всі контейнери в місті в залежності від типу відходів.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.