Україна отримає сучасні контейнери для перевезення радіоактивних відходів у зону відчуження

2720

За підтримки країн «Великої сімки» заплановано виготовлення та передачу українським підприємствам контейнерів для перевезення радіоактивних відходів у зону відчуження.

Про це повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу Державного агенства України з управління зоною відчудження.

У Канаді, м. Оттава відбулось засідання Робочої групи Ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення», де інтереси Державного агентства України з управління зоною відчуження представляли начальник Управління з питань зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та поводження з радіоактивними відходами Любов Зінкевич та начальник відділу інформації, зовнішніх зв’язків та зв’язків з громадськістю ДП «ЦОТІЗ» Маргарита Раєць.

Завдяки активному діалогу країн-учасниць Ініціативи Групи Семи, який спрямований на розвиток ефективного міжнародного співробітництва України з іноземними партнерами, а також залучення ресурсів країн-донорів до українських проектів, у 2017 році за фінансової підтримки Уряду США розпочалося виконання проекту, який передбачає у кінці 2018 року завершити виготовлення та поставку контейнерів для транспортування та зберігання відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання (ВДІВ) на централізоване сховище на комплексі «Вектор» у зоні відчуження, – повідомила Любов Зінкевич під час засідання Робочої групи.

Одне з пріоритетних завдань для безпеки нашої держави – перевезення джерел іонізуючого випромінювання з усіх п’яти спецкомбінатів, які знаходяться на території України, у зону відчуження, де побудоване найсучасніше у Європі сховище. Отримання контейнерів забезпечить надійний радіологічний, біологічний та фізичний захист під час транспортування, – прокоментував Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

 • Під час заходу відбувався діалог у форматі Україна – держави-учасниці Ініціативи Групи Семи «Глобальне партнерство проти розповсюдження зброї та матеріалів масового знищення», обговорення актуальних України у сфері радіологічної, хімічної, біологічної та ядерної безпеки, а також представлення нових проектів зокрема, покращення системи фізичного захисту тимчасових пунктів захоронення радіоактивних відходів у зоні відчуження та розробку технічного рішення щодо вилучення ДІВ із законсервованих та діючих сховищ твердих радіоактивних відходів з розробкою будівельних проектних рішень, конструкторської документації та настандартизованого обладнання та пристроїв для вилучення ДІВ.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.