У Києві мають намір встановити фандомати для збору тари

3654
 • В Києві мають намір встановити фандомати – автомати для прийому алюмінієвих банок та ПЕТ-пляшок.

  Як зазначила заступник голови постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Ганна Сандалова, сьогодні найбільша кількість сміття утворюється від використаних напоїв. Передає EcoTown, з посиланням на УНН.

  «Фандомати, які зазвичай приймають пляшки від 250 мл до 1 л, допоможуть знизити навантаження на переповнені звалища, – пояснює фахівець. – На додачу, система дозволить повертати кошти за правильно викинуту тару».

  На переконання Ганни Сандалової, особливу увагу необхідно приділити організації переробки зібраної тари.

  «Потрібно попіклуватися про подальшу долю такого сміття, – пояснює заступник голови комісії. – Завжди складніше знайти ресурс і потужності для вивезення та переробки тари, ніж встановити автомати для її прийому».

  Примітно, що комітет Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендував парламенту прийняти у першому читанні законопроект No 5614 “Про систему збору та утилізації тари”, який передбачає введення депозитної системи для виробників і імпортерів напоїв та впровадження системи збору тари через фандомати.

  Згідно з пояснювальною запискою, виробники і імпортери повинні будуть брати участь у депозитній системі тари шляхом позначення її депозитними етикетками, які дозволять споживачу здати таку пляшку до автомату і відразу ж отримати гроші за використану тару.

  Як зазначають автори законопроекту, впровадження нової системи допоможе зупинити інтенсивне накопичення відходів на звалищах.

  1 коментар

  1. Прошел год с момента выхода этой статьи. Может я просто не нашла, но где в Киеве уже установлен фандомат?

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.