У Дніпрі представили проект реконструкції парку імені Шевченка (фото)

6209
 • У Дніпрі на громадський розгляд представили проект реконструкції парку Шевченка.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Валентина Резніченко.

  Одна з ключових особливостей проекту реконструкції парку Шевченка, це перегляд функціональних зон парку. Це пов’язано з об’єктивними причинами. Їх декілька.

  1. Існуючий оглядовий майданчик з прогулянкової зони перетворився в місце підвищеної активності з музичними заходами і гучним фестивалями.

  Це не дуже добре з точки зору взаємодії з житловою забудовою, яка прилягає до парку. Точно таку ж претензію можна сміливо озвучити і річному театру.

  2. Напроти оглядового майданчика розташований великий масив території парку який просто не може функціонувати через те що там зараз розташовані але не функціонують: дискотека, картинг, два Кафе (літніх), + все це в глибоко депресивному стані.

  3. Костровий майданчик. Це дуже ефектна територія парку розташована внизу навпроти ресторану Coast. Зараз вона в занепадницькі стані.

  Це зона на активному рельєфі формує природний амфітеатр. Одна з переваг цієї території – це контакт з набережної з можливістю під’їзду прямо до парку.

  4. Палац Князя Потьомкіна, нині студентський палац. Територія навколо палацу не відповідає його архітектурі. Фонтан перед палацом засипаний і перетворений в клумбу.

  У зв’язку з всіма описаними вище факторами, принципові рішення наступні:

  1. Галасливу зону яка зараз знаходиться на оглядовому майданчику буде перенесино на костровий майданчик. Використовуючи потенціал рельєфу буде створено калькарівневий амфітеатр наповнений рядом функцій.

  Громадське харчування, театральна функція, можливість проводити нічні події (дискотека).

  У тій же зоні розташований дитячий майданчик. Все це зі зручним підходом прямо з набережної.

  2. Територія парку, де зараз розташований картинг і покинута дискотека “клітина”, функціонально більше не є потрібною, тепер галасливі функції перебувати в амфітеатрі.

  Тому, на цьому місці буде створена багаторівнева тераса на рельєфі. Це великий суспільний простір з місцями відпочинку, штучними водоймами та кількома кафетеріями.

  З тераси буде відкриватися чудовий вид на місто.

  На сьогоднішній день в ескізах не врахована безбар’єрна технологія. Але вона передбачається в обов’язковому порядку і з’явиться на на наступних стадіях візуалізації і деталізації.

  3. Реставрація фасаду палацу студентів. Формується доречний благоустрій довкола палацу.

  Об’єкт відразу ж стає привабливий для будь-якого користувача парку.

  4. Верхня частина парку зберігає свою функцію як пішохідно прогулянкову. Загальна естетика парку передбачає автентичні планувальні рішення. З вкрапленнями гостросучасних рішень.

  Парк, як би зверху вниз з класичного плавно стає сучасним.

  Каскадно оглядовий майданчик, амфітеатр, оглядова вежа.

  Оглядова вежа – це візуальний орієнтир створений для фіксації простору по осі центральної алеї, зараз це питання не вирішене.

  Але при цьому вуличні меблі і елементи благоустрій однозначно будуть сучасними.

  У парку обов’язково з’явиться велосипедна доріжка.

  У підсумку дніпряни отримають грамотно розпланований парк з повним набором високоякісних функцій і цілим рядом вражаючих архітектурних рішень.

  Міська влада міста незабаром розпочне детальне опрацювання кожного елемента парку, після чого буде представлено підсумковий варіант з запуском проектування.