У Чорнобильській зоні висадили дерева, які поглинають радіацію

4953
Paulownia Сlonе in Vitro 112

В рамках наукового проекту на території зони відчуження завершили створення експериментальних майданчиків і висадку саджанців для вирощування культур павловнії (Paulownia Clone In vitro 112)

Результатом експерименту буде оцінка параметрів накопичення радіонуклідів цією рослиною на ділянках з різним ступенем радіоактивного забруднення. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на delo.ua

Дослідження планують проводити протягом наступних 5 років фахівцями ТОВ “Науковий парк ЧОРНОБИЛЬ” у співпраці з ДСП “Екоцентр”, ДСП “Північна пуща” та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником.

За попередніми даними, дерево павловнії за 5 років досягає до 20 метрів у висоту, і відповідно, швидше інших рослин, поглинає радіоактивні елементи, що містяться в грунті.

“Оскільки павловнія відноситься до групи швидкоростучих деревних порід, можна припустити, що у рослин буде спостерігатися підвищений рівень накопичення радіонуклідів. Здатність павловнії концентруватирадіонукліди може бути використана для очищення грунту, а також посилення бар’єрної функції зони і безпеки для людей”, – повідомив гендиректор ДСП “Екоцентр” Сергій Кірєєв.

 • Всього було висаджено 100 саджанців Paulownia Сlonе in Vitro 112® на 4-х майданчиках з урахуванням стану радіаційного забруднення і складу грунтів: Паришів, Рудня-Іллінці, Копачі та Чорнобиль.


  Paulownia Сlonе in Vitro 112® – штучно виведений вид павловнії, який характеризується високими показниками за темпами приросту, стійкістю до шкідників, хвороб і екстремальних температур: дерева здатні витримувати до -25°/-27°C взимку і до +45°C влітку.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.