Перший в Україні сміттєпереробний комплекс вже будується під Харковом

6147
 • Завершити будівництво сучасного комплексу планується до кінця 2019 року

  Подібний комплекс з переробки твердих побутових відходів з системою збору полігонного газу і виробництва електроенергії, що будується у Дергачівському районі є першим на теренах України.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Укрінформ.

  Будівництво йде за графіком: обладнано спеціальний майданчик для сміттєвозів, виконується планування доріг, закуплено матеріали, включаючи геомембрану і геотекстиль, сортувальну лінію, щебінь, – зазначив заступник директора з технічних питань генерального підрядника Олександр Панченко.

  Комплекс складатиметься з чотирьох окремих майданчиків для складування сміття, які будуть ізольовані спеціальною гідроізоляційною мембраною. На даний момент під укладку мембрани підготовлено перший майданчик, а вже до кінця літа буде підготовлено другий. Також на будівництві готують грунт для будівель. Наладка устаткування частково почнеться вже цього року і буде продовжено навесні наступного.

  У перший рік роботи комплексу заплановано виробити від 13,5 млн кВт електроенергії на рік, а на десятий рік – до 42 млн кВт. Звалищний газ, який утворюється при гнитті сміття, перероблятиметься в газогенераторах в електроенергію і подаватиметься до мережі. З метою видобутку газу на полігоні, що нині діє і на старому вже пробурили близько 30 свердловин.

  Строк експлуатації комплексу становитиме більше 50 років з умовою введення нових ліній. Фінансування проекту здійснює Всесвітній банк. Завершення усіх робіт планується до кінця 2019 року.