На Київщині китайці збудували завод, який допомагає вирішити екологічну проблему

5290

У невеликому містечку Фастів, розташованому на півночі України у 80 км від Києва, китайська компанія “Еко-Втор” переробляє використані пластикові пляшки у поліефірне волокно.

Небезпечні для навколишнього середовища відходи ефективно утилізує збудований у 2013 році спеціалізований завод, передає Жэньминь Жибао. За матеріалами EcoTown.

На перших порах підприємству бракувало сировини, згадує директор із закупівлі сировини компанії “Еко-Втор” Хань Цзяньлун. «У пошуках пляшок доводилося їздити по всій Україні, – розповідає фахівець. – У яке б місто ми не приїжджали, насамперед йшли на сміттєзвалище”.

Наразі компанія налагодила тісні зв’язки з українськими постачальниками пластикових відходів, а також імпортує сировину з Польщі, Словаччини, Естонії, але навіть з Тунісу, В’єтнаму та Індії.

“Еко-Втору” вдалося пережити й наслідки важкої політико-економічної кризи, що охопила Україну у 2014 році після Евромайдана. “У нас не було ніякої торгівлі і клієнтів, кожен місяць ми продавали менше 300 тонн продукції, – згадує генеральний директор компанії Хе Шенгень. – Однак ми не здавалися – у пошуках ринків збуту їздили у сусідні країни – і зрештою, вкладені 10 млн доларів інвестицій почали окупатися».

 • Зараз завод з переробки використаних пляшок щомісяця виробляє близько 1800 тонн поліефірного волокна, яке покриває потреби України на 70%, а також активно імпортується в Італію, Німеччину, Туреччину, Польщу, Бельгію і Білорусь.

  Поліефірне волокно – це сучасний якісний і безпечний матеріал, який практично не мнеться, має високу міцність і “дихаючу” структуру, завдяки чому застосовується для виготовлення різноманітної продукції, у тому числі синтетичних тканин, штучного хутра, утеплювальних матеріалів і наповнювачів для меблів, іграшок та ковдр, – зазначають на “Еко-Вторі”.

  На даний момент китайська компанія планує побудувати другу лінію заводу, яка дозволить задовольнити великий попит на поліефірне волокно. Керівництву «Еко-Втора» додає участь України у китайській ініціативі “Пояс і шлях”, спрямованій на розвиток української економіки та інфраструктури.

  Як зауважує мер Фастова Михайло Нетяжук, виробництво поліефірного волокна з пластикових відходів забезпечує роботою багатьох жителів міста.

  «Зараз штат “Еко-Втора” складається з 280 осіб, а у суміжних з діяльністю компанії областях працює близько 10 тисяч осіб, – пояснює міський голова. – Після запуску другої черги виробництва кількість робітників може зрости майже на 50%».

  На додачу, “Еко-Втор” профінансував ремонт однієї із шкіл Фастова та регулярно роздає продуктові набори ветеранам міста.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.