Мінрегіон скасував обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхівках

1218

В Інформаційному бюлетені Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №6/2018 опублікована зміна у ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення» щодо скасування обов’язкового проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках. Вона офіційно вступає в силу з 1 жовтня 2018 року.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Восени вже не буде діяти ця стара норма — обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхівках. Наразі опублікована та з 1 жовтня офіційно вступає в силу очікувана і важлива зміна в ДБН, яка скасовує її. Тепер необхідність влаштування сміттєпроводів визначатиметься виключно, враховуючи прийнятну систему поводження з відходами в кожному населеному пункті. Вважаю, що це важливий крок на зустріч цивілізованим підходам до сортування та переробки сміття», — сказав він.

Парцхаладзе нагадав, що обов’язкова норма щодо проектування сміттєпроводів буде збережена лише у спеціалізованих будинках для людей з інвалідністю та осіб похилого віку.

  • Нагадаємо, що Мінрегіон також унормовував можливість проектування систем підземного та вакуумного збирання сміття. Відповідні зміни містяться у новому ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій», який вступає в силу з 1 вересня 2018 року.

    Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.