Міністерство регіональної політики заборонить будувати парковки всередині житлових кварталів

2774
 • Міністерство регіональної політики, будівництва та житлово-комунального господарства України найближчим часом затвердить нові державні будівельні норми, що забороняють облаштування парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ЦТС.

  “У нових ДБН з планування та забудови територій ми пропонуємо заборонити проектування і організацію парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів. Житловий простір має використовуватися на благо жителів будинків – створення дитячих ігрових майданчиків, зручних зон відпочинку, озеленення всередині кварталів”, – повідомив заступник голови відомства Льва Парцхаладзе.

  За словами чиновника, документ рекомендує розміщувати гаражі та парковки на периферії житлових районів і міжмагістральних територій, а також у віддалених від ігрових майданчиків та зон відпочинку місцях житлової забудови.

  “Це можуть бути наземні, підземні та комбіновані автоматизовані або звичайні гаражі, а у випадку з історичними та центральними районами міст – виключно підземні гаражі”, – пояснив Парцхаладзе, додавши, що гостьові парковки рекомендується розміщувати з боку вулиці або проїзду, що обмежує квартал.

  Нагадаємо, в кінці березня президент Петро Порошенко підписав прийнятий раніше Верховною Радою закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів”.