Фоторепортаж: Як у Львові переробляють пластик у нові потрібні речі

3286

This slideshow requires JavaScript.

Поки кількість сміття досягає рекордної позначки, львів’яни вчаться переробляти його у красиві та потрібні речі.

У середу, 12 травня, у рамках екологічного тижня, який організував Zero Waste Lviv відбувся майстер-клас «Нове життя пластику: А чим стане твоя колекція кришечок?». Захід був проведений у майстерні «Zelenew» – підприємства, що переробляє використаний пластик у нові речі. За матеріалом ZAXID.NET

На підприємстві пластик спершу сортують, а потім відсортовану сировину на спеціальній машині подрібнюють на порошок. Далі цей порошок переплавляють на екструдері, який перетворює пластик на кошички, мильнички, вази, світильники та інші корисні речі.

- РЕКЛАМА -
 • Як розповіла ZAXID.NET одна із засновниць ініціативи Zero Waste Lviv Діана Попфалуші, її світогляд перевернувся чотири роки тому, після поїздки до Німеччини на «EcoCamping» –міжнародний табір, де були люди з різних країн.

  Ми жили один тиждень в будинку, який повністю обладнаний сонячними панелям і після того я захотіла пов’язати своє життя з екологією, тому що прийшло переосмислення багатьох побутових речей, – каже Діана Попфалуші. Спочатку ініціатива Zero Waste Lviv була лише у соціальних мережах, де давали поради як боротися зі сміттям.

  Згодом, після прохань людей, зрозуміли, що є потреба не просто сортувати сміття, а намагатися його мінімізувати. З березня цього року ми почали активну діяльність – провели перший експериментальний тиждень. Із 3 до 10 квітня провели майстер-класи із переробки органічних відходів, плетіння килимків, підставок із старих тканин. А із 5 до 25 червня триває другий екологічний тиждень.

  Залучати людей потрібно комплексно. По-перше, повинна бути забезпечена інфраструктура, наприклад, забезпечення тими самими контейнерами. Обов’язково, має бути пояснено, що і куди викидати. Також має бути довіра людей, бо люди бачать неефективність сортування, коли прижає машина і скидає все разом. Також це повинно бути закріплено законодавчо. Закон, створення інфраструктури і свідомість українців – це комплекс, який повинен працювати, – каже Діана.

  Фото: Павло Паламарчук / ZAXID.NET


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.