Чорнобильська АЕС виграла тендер на дослідження зразків радіоактивних відходів з Рівненської АЕС

1199
Фото: ДСП "Чорнобильська АЕС"

Чорнобильська АЕС проводитиме дослідження радіонуклідного складу зразків радіоактивних відходів (РАВ) у вигляді солебітумного компаунду (СБК) з Рівненської АЕС. Ці дослідження є першим етапом у комплексі робіт зі звільнення сховищ Рівненської АЕС від накопичених контейнерів із СБК.

Контракт на відповідні роботи ЧАЕС виграла у відкритих торгах на платформі Prozorro. Замовником робіт виступає НАЕК «Енергоатом». Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу ДСП “Чорнобильська АЕС”.

У чому полягає робота, коментує заступник директора технічного з поводження з РАВ Олександр Скомарохов:

Об’єм робіт для ЧАЕС складається з послідовної розробки методик відбору проб та характеризації СБК, участі у пробовідборі 35 проб відходів на Рівненській АЕС та виконанні досліджень з визначення радіонуклідного складу СБК у вимірювальний водно-радіохімічній лабораторії цеху поводження з РАВ ДСП ЧАЕС.

 • У певному сенсі ця робота буде новою для Чорнобильської АЕС.

  Ми маємо досвід у характеризації подібних відходів, хоча конкретно СБК ми ще ніколи не характеризували, — говорить Олександр Скомарохов. — Для нас головне — показати, що ми можемо професійно виконувати подібну роботу на ринку послуг. Показати НАЕК та іншим підприємствам привабливість роботи з Чорнобильською АЕС, її можливості.

  Згідно з проведеним тендером, Чорнобильська АЕС визнана переможцем з найменшою пропозицією вартості — близько 2,5 мільйонів гривень. У торгах брали участь ще дві організації: Державне спеціалізоване підприємство «Екоцентр» і Державна науково-дослідна установа «Чорнобильський центр».

  Це перший випадок, коли ЧАЕС виграла тендер у якості підрядної організації, яка буде надавати послуги.

  У перспективі планується виконати іммобілізацію вказаних вище відходів на Промисловому комплексі з переробки твердих радіоактивних відходів Чорнобильської АЕС в залізобетонних контейнерах власного виробництва станції. Після цього відходи будуть спрямовані на захоронення до спеціально обладнаного приповерхневого сховища твердих радіоактивних відходів ДСП «ЦППРВ».

  Процес відбуватиметься згідно із рішенням, погодженим Державною інспекцією з ядерного регулювання України, НАЕК «Енергоатом», ДСП ЧАЕС та оператором сховища «Вектор».


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.