Будівництво центрального сховища відпрацьованого палива планують завершити до кінця року

2198
  • За словами міністра енергетики, фінансування для будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) було знайдено за один рік.

    Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” і її підрядні організації планують до кінця 2018 року завершити будівництво першої черги Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП), яке будується в зоні відчуження і буде служити для зберігання палива трьох українських АЕС. Передає Національний промисловий портал, з посиланням на УНІАН.

    Ми за один рік знайшли фінансування і запустили будівництво. Перша черга повинна запуститися до кінця 2018 року, – сказав Ігор Насалик, коментуючи будівництво ЦСВЯП.

    На початку червня 2017 року Кабмін затвердив проект будівництва ЦСВЯП. У цьому сховищі із застосуванням передової технології поверхневого “сухого” зберігання компанії Holtec International буде протягом 100 років безпечно зберігатися ядерне паливо з Рівненської, Хмельницької та Южно-Української АЕС (На Запорізькій АЕС з 2001 року експлуатується пристанційне Сухе сховище відпрацьованого ядерного палива). Через відсутність власного сховища Україна змушена щороку витрачати близько 200 мільйонів доларів на оплату послуг з вивезення та переробки відпрацьованого ядерного палива на території Росії.

    Контракт на будівництво ЦСВЯП між “Енергоатомом” і Holtec Internatinal був підписаний ще в 2005 році, проте через низку причин, в тому числі з-за зміни політичної кон’юнктури, проект довгий час був фактично заморожений. Реальна робота за цим проектом відновилася в 2014 році.