В Україні з’явиться свій власний віскі

2438
Фото (с) Forbes.ua
Фото (с) Forbes.ua

Українці зможуть перейти на віскі місцевого розливу. Виробникам алкоголю хочуть дозволити випускати напої на основі солодового спирту.

Законопроект з такою пропозицією днями з’явився у Верховній Раді №6075. Пише UBR.

Автори документа – відомі аграрні лобісти Іван Мірошниченко, Олександр Бакуменко, Олег Кулініч і ін. У пояснювальній записці вони зазначають, що в переліку спиртів, які можуть використовуватися для виробництва алкогольних напоїв в нашій країні, немає солодового спирту.

 • А, згідно з чинним законодавством, з якого немає у списку сировини не можна нічого випускати. “Таким чином обмежується право вітчизняних виробників виробляти конкурентний продукт, зокрема, віскі”, – йдеться в пояснювальній записці.

  Автори пропонують виправити цю помилку і внести солодовий спирт в перелік дозволеної сировини. У аграрного лобі є і свій інтерес: вони розраховують на збільшення попиту на ячмінь, з якого цей спирт і робиться, що гарантує їм розширення посівних площ і гарні ціни.

  За даними Інституту аграрної економіки, в минулому році в Україні було зібрано близько 10 млн. тонн ячменю, що на 17,3% більше, ніж у попередньому сезоні. Але домогтися високого валу вдалося лише за рахунок врожайності, особливо площі під цією культурою селяни не розширюють.

  Якщо законопроект приймуть, свою частку прибутку отримають і селяни, які вирощують жито, овес, кукурудзу, пшеницю (їх також додають в спирт для віскі).


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  1 коментар

  1. bonjour
   je suis camerounais et importateur de vin et liqueurs de la france je souhaite ajouter le whisky Ukrainien a mon portefeuille
   que pouvez vous me proposer ?

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.