В Україні поліпшується якість вина вітчизняного виробництва

2478

На сьогодні існують всі передумови для того, щоб український ринок вина розвивався. Однак, статистика свідчить про протилежні тенденції – обсяг ринку українського вина знижується, виробництво вітчизняного продукту – скорочується. Про це в своєму авторському блозі повідомив директор з маркетингу компанії Eastern Beverage Trading Олексій Безуглий, передає УНН.

За даними роздрібного аудиту, частка українського вина поступово зростає з 2012 року і за фактом 2016 становила близько 83%. При цьому, варто зазначити, що незважаючи на всі позитивні чинники, обсяг ринку українського вина без урахування Криму плавно знижується, і за фактом в 2016 році оцінюється в 100 млн д літрів, що приблизно на 15% менше, ніж в 2013 році. Також, за даними Держстатистики, виробництво вина, в 2016 році в порівнянні з 2015 роком скоротилося на 3%. тобто, незважаючи на те, що всі передумови є для того, щоб українське вино розвивалося, ринок всупереч скорочується, – написав він.

За словами О.Безуглого, кількість позицій українських вин в супермаркетах України продовжує скорочуватися. Однією з причин є заміна вітчизняного вина імпортним, зазначив він.

Нагадаємо що: Урожайність українського винограду виросла втричі.

Безумовно, враховуючи зростання реальних витрат населення багатьом українцям зараз не до вина, але скорочення ринку додатково сприяє не дуже раціональна політика найбільших мереж в Україні, які скорочують кількість позицій українських вин і роблять акцент на імпорті. Окремі рітейлери скоротили кількість українських вин за останні 5 років в 2 рази. При цьому, загальна тенденція свідчить про те, що асортимент українського вина в супермаркетах скоротився в середньому на чверть, – написав він.

 • У той же час О.Безуглій переконаний, що український ринок вина “приречений” на успіх. Адже якість вітчизняної продукції поліпшується, асортимент стає більш різноманітним, а ціна – доступною. Всі ці фактори є наслідками зростаючої конкуренції між виробниками сьогодні, зазначив він.

  У поточній ситуації українським виробникам стає тісно, але посилення конкуренції є хорошим фактором для розвитку ринку і споживача зокрема. Якість українського вина поліпшується, асортимент стає ще більш різноманітним, ціна доступніше, і без всяких сумнівів, ринок українського вина приречений на успіх, – резюмував він.

  Додамо що: Українські винороби у 2016 році переробили 254 тисячі тонн винограду.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.