Одещина має намір експортувати в ЄС вино і трюфелі

1525

Одеський регіон може експортувати до Європейського Союзу вино і трюфелі, сказала заступник міністра аграрної політики і продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

Про це повідомляє прес-служба Одеської ОДА, передає ПромПолітІнформ .

«В Одеській області, зокрема, мають експортну перспективу соняшникову олію, борошно, мед, горіхи. Може бути дуже успішним проект вирощування трюфелів, а також слід створити кластер виноробів, щоб просувати продукцію за кордон», – зазначила Трофімцева.

За її словами, цікава для зовнішніх ринків і продукція галузі машинобудування – канати, кабелі, холодильне обладнання, що робить Одеський регіон одним з основних майданчиків для експорту.

У свою чергу заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська відзначила, що «серед перспективних секторів – не тільки продукти харчування, але і меблі, товари легкої промисловості, машинобудування і запчастини, інформаційно-комунікаційні послуги».

«ЄС – це величезний ринок, де близько 500 млн споживачів, які мають велику купівельну спроможність, і куди, що не менш важливо, продукцію можна доставляти через порти Одеської області», – додала Микольська.

- РЕКЛАМА -
  • Заступник голови Одеської ОДА Світлана Шаталова зазначила, що станом на липень поточного року на ринок країн Євросоюзу постачають продукцію 11 одеських фірм.

    «Серед цих товарів – концентрати Кодимського сокового заводу і унікальні вироби« ТелеТек », що користуються попитом у споживачів 30 країн світу. І ми готові стати комунікатором між центральними органами влади і компаніями, яким потрібна підтримка для просування експортних товарів», – сказала вона.

    Трофімцева також підкреслила, що фахівці Мінекономрозвитку вже розробили Експортне стратегію України, яка дозволить вітчизняним виробникам знайти нові ринки збуту і нових партнерів, а головне – робити ставки на актуальну для кожного регіону продукцію.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.