До 2025 року Київ і передмістя утворюють агломерацію з населенням в 7,5 млн чоловік – експерти

3274
 • Вже сьогодні фактична чисельність населення столиці становить близько 4 млн осіб.

  До 2025 року фактична чисельність населення Києва може вирости щонайменше до 5 млн осіб, а чисельність населення утворилася Київської агломерації – досягти позначки в 7,5 млн чоловік.

  Про це в своїй статті для ZN.UA пишуть Олександр Сергієнко і Анатолій Ткачук, спираючись на зміст Генерального плану Києва до 2025 року, а також на дані досліджень. Повідомляє Національний промисловий портал.

  “Отже, можна однозначно стверджувати, що тільки постійне населення столиці зросте з офіційних 2,9 млн, щонайменше, на третину – до 4 млн чол.! Насправді ж, згідно з дослідженнями Аналітично-дослідницького центру “Інститут міста” та Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, в столиці вже, фактично, проживає близько 4 млн чол., так що в 2025-му їх стане ще більше. Фактичну чисельність населення Києва в 2025 р потрібно оцінювати, щонайменше, в 5 млн чол”, – вказують автори.

  Сергієнко та Ткачук також відзначають, що згідно з прогнозами розвитку житлового фонду в Київській області, населення приміської зони Києва в найближчі роки зросте більш, ніж в два рази.

  “За оцінками розробників Генплану-2025, в шести найбільших містах навколо столиці і десяти найближчих районах Київської області житловий фонд збільшиться в 2,6 рази – з 30,4 до 78,5 млн кв м. А це означає, що пропорційно зросте і чисельність населення приміської зони: з нинішніх 980 тис. до 2,5 млн чол. “, – йдеться в статті.

  Автори констатують, що к2025 році столиця і передмістя утворюють Київську агломерацію, з чисельністю населення, щонайменше, 7,5 млн чоловік.

  При цьому, в разі збереження нинішніх тенденцій житлового будівництва, Київ і передмістя можуть зіткнутися з катастрофічним відставанням розвитку інженерної, комунальної, транспортної, освітньої та інших видів інфраструктури життєзабезпечення.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.