АрселорМіттал Кривий Ріг почав використовувати доменний шлак у якості баластного шару для залізничного полотна

4567
 • ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» використовує доменний шлак у якості баластного шару для залізничного полотна замість традиційного щебня. Ця практика використовується вперше в Україні та дозволяє підприємству зменшити відходи та скоротити долю покупного щебня.

  Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на прес-службу підприємства.

  Для всіх видів ремонтів залізничної колії підприємству щорічно потрібно близько 20 тисяч тонн щебня. На його закупівлю компанія щорічно виділяє близько 4,3 млн грн. Для відсипання верхньої будови залізничних колій підприємство замість щебня тепер застосовує власний доменний шлак. У нім міститься певна кількість заліза, яке може проводити струм, тому його можна використовувати лише на неелектрифікованих ділянках залізничних доріг. Новий метод дозволить ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» економити до 1,4 млн грн. на рік, а також зменшити обсяги розміщення відходів на доменних відвалах.

  Підставою для експериментального використання доменного шлаку замість щебня стали результати науково-дослідної роботи фахівців Українського державного університету залізничного транспорту (м. Харків). За своїми фізико-механічними властивостями доменний матеріал дуже схожий на щебінь, тому його можна використовувати в якості залізничного баласту. Доменний шлак можна поділити на необхідні для створення двох шарів баласту фракції – від 25 до 60 мм, а зерновий склад відповідає параметрам ДСТУ, матеріал є морозостійким.

  Фото АрселорМіттал Кривий Ріг.

  Михайло Мостицький, інженер відділу з вогнетривких матеріалів і управління відходами департаменту з трансформацій та якості ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

  На п’ятдесятиметровій залізничній ділянці було замінено 50 тонн щебня. Найближчим часом ми плануємо ремонт ще 450 метрів залізничного полотна з використання шлаку. У перспективі такий метод заміни щебня на шлак як баласт ми можемо запропонувати і іншим підприємствам, де експлуатуються залізничні колії. Якщо наш експеримент буде вдалим, це дасть нам можливість вийти на новий ринок – реалізації шлаку в якості залізничного баласту.