«Запоріжсталь» в першому півріччі 2017 року скоротив споживання газу на 2 млн кубометрів

1982
Фото: Запоріжсталь

Металургійний комбінат «Запоріжсталь» в першому півріччі 2017 року спожив 85 млн кубометрів природного газу, що на 2,5% менше, ніж за аналогічний період 2016 роки (87,2 млн кубометрів).

Витрата природного газу скорочується завдяки комплексній програмі з підвищення ефективності виробництва і зниження витрат. Комбінат впроваджує енергозберігаючі проекти і сучасні технології, що дозволяють більш раціонально використовувати енергоресурси.

«Металургія – це енергоємне виробництво, що в поєднанні з тенденцією до постійного зростання цін на енергоресурси ставить перед нами завдання системно підвищувати енергоефективність і бути конкурентоспроможними. Раніше 85 мільйонів кубометрів природного газу комбінат споживав за місяць, зараз це показник за півроку. Ми постійно працюємо над тим, щоб знизити його до мінімуму », – підкреслив Генеральний директор ПАТ« Запоріжсталь »Ростислав Шурма.

 • Ключове енергозберігаючий захід – переклад пальників агломашин № 2-6 з природного газу на коксодоменний і природно-доменну суміш. Нагадаємо, в 2016 році «Запоріжсталь» і «Запоріжкокс» реалізували проект з обміну вторинними газами. У аглоцеха, теплоелектроцентралі і в прокатних цехах застосовується більш дешевий аналог природного газу – коксодоменний і природно-доменна суміш. Загальний обсяг інвестицій в проект склав 75 ​​млн грн.

  Витрата енергетичних ресурсів контролюється через моніторинговий інформаційно-диспетчерський центр по онлайн-візуалізації основних виробничих процесів – центральну диспетчерську «Підприємство на долоні». Така система управління виробництвом дозволяє збирати актуальні дані з усіх цехів, контролювати енергоспоживання, виявляти втрати або попереджати вихід з ладу енергетичного обладнання.

  Нагадаємо, комбінат «Запоріжсталь» в 2016 році знизив споживання природного газу у виробництві до історичного мінімуму – 160 млн кубометрів, що на 22% (44 млн кубометрів) нижче показників 2015 року.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.