Левова частка експорту маріупольських меткомбінатів припадає на Маріупольський морський порт

1151

Гірничо-металургійна група «Метінвест» експортує більше половини виробленої в Маріуполі металопродукції (Маріупольський металургійний комбінат «Метінвест» і «Азовсталь») великотоннажними судами з Маріупольського морського порту.

Про це повідомив директор з корпоративних фінансів «Метінвесту» Олександр Любар, передають Порти України.

За його словами, близько 35-40% вантажів доставляється і відправляється маріупольськими метпідприємствами залізницею.

Решта – морем, так як відвантажувати метал економічно більш вигідно великими судами з Маріуполя, – сказав Любарі в ході «Українського фінансового форуму» в Одесі на минулому тижні.

 • При цьому топ-менеджер відзначив, що після будівництва Керченського мосту ситуація з проходженням суден ускладнилася, їх затримують для перевірки, тому влада повинна на державному рівні займатися налагодженням питань щодо проходження суден.

  Разом з тим, Любар зазначив, що ситуація дещо покращилася останнім часом, висловивши припущення, що в найближчі рік-півтора не буде її погіршення.

  Хоча ще залишається питання – наскільки ефективно буде управлятися «Укрзалізниця», здійснювати перевезення, чи будуть локомотиви, – додав він.

  Любар компанії додав, що складнощі з відправкою вантажів з Маріуполя не вплинули на виконання контрактів. «У нас і під час війни не було з цим складнощів, так як є запаси в портах», – уточнив він.

  Топ-менеджер підкреслив, що «Метінвест» здійснює великі інвестиції в маріупольські комбінати.

  У 2018 році інвестовано в цілому в підприємства групи близько $ 800 млн, з яких близько $ 200-250 млн – в маріупольські комбінати, – сказав Любарі.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.