В Україні прийняли закон який відкриває інформацію про видобувну діяльність

1414

Верховна Рада України ухвалила закон №6229 «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях», яким відкривається інформація про діяльність підприємств, що здійснюють видобування корисних копалин.

За відповідне рішення проголосувало 244 депутати, передає Громадське.

Зокрема, закон надає суспільству доступ до даних про платежі компаній до державного та місцевих бюджетів, обсяги видобутку корисних копалин, перелік видобувних проектів та інше.

  • Як наслідок, набуття чинності закону дасть можливість експертному середовищу та суспільству оцінювати політику держави у сфері користування надрами, дозволить виявляти ті ділянки, які використовуються не за призначенням, відкриє місцевим громадам інформацію про екологічні та інші зобов’язання підприємств, що здійснюють видобуток тощо.

    Відповідні стандарти прозорості, які запроваджуються законом, діють у 51 країні світу, в тому числі Норвегії, Британії, Німеччині, США та інших.

    На офіційному сайті Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні є пояснювальне відео про практичну користь прийнятого закону.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.