Компанія Glencore консолідує активи виробництва алюмінію в Україні

2842
 • Антимонопольний КОМІТЕТ України дозволив групі Glencore отримати частку в статутному капіталі ТОВ “Компанія” Алюміній України “, ” Гуардон Україна “(Київ), та Миколаївського глиноземного заводу

  Вищезазначені українські компанії входили в холдинг РУСАЛ разом з “Запорізьким алюмінієвим комбінатом” (ЗАлК). Власником ЗАлКу 2004 року стала російська група “СУАЛ”. У 2007 році російський антимонопольний регулятор схвалив створення ОК “РусАл” – злиття алюмінієвих і глиноземних активів ВАТ “РусАл”, “СУАЛа” і швейцарського трейдера Glencore. Під контролем цей холдингу перейшов також український алюмінієві активи.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Капитал

  У 2015 році в багаторічних судових позовах через невиконання інвестором своїх зобов’язань суд виніс вердикт про розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій ЗАлКу і поверненні цього пакету в державну власність.

  Нагадаємо, що у 2016 році президент України Петро Порошенко підписав наказ про розширення санкцій проти Росії. У список потрапив “РусАл” якому тимчасово обмежили право користуватися майном в Україні й обмежили торговельні операції на території України, а також заборонили виведення капіталів за межі України.

  За попередньою оцінкою, МГЗ поставляє п’яту частину всього глиноземного виробництва підприємств “Русала”.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.