Компанія Glencore консолідує активи виробництва алюмінію в Україні

2524

Антимонопольний КОМІТЕТ України дозволив групі Glencore отримати частку в статутному капіталі ТОВ “Компанія” Алюміній України “, ” Гуардон Україна “(Київ), та Миколаївського глиноземного заводу

Вищезазначені українські компанії входили в холдинг РУСАЛ разом з “Запорізьким алюмінієвим комбінатом” (ЗАлК). Власником ЗАлКу 2004 року стала російська група “СУАЛ”. У 2007 році російський антимонопольний регулятор схвалив створення ОК “РусАл” – злиття алюмінієвих і глиноземних активів ВАТ “РусАл”, “СУАЛа” і швейцарського трейдера Glencore. Під контролем цей холдингу перейшов також український алюмінієві активи.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Капитал

У 2015 році в багаторічних судових позовах через невиконання інвестором своїх зобов’язань суд виніс вердикт про розірвання договорів купівлі-продажу 68,01% акцій ЗАлКу і поверненні цього пакету в державну власність.

- РЕКЛАМА -
  • Нагадаємо, що у 2016 році президент України Петро Порошенко підписав наказ про розширення санкцій проти Росії. У список потрапив “РусАл” якому тимчасово обмежили право користуватися майном в Україні й обмежили торговельні операції на території України, а також заборонили виведення капіталів за межі України.

    За попередньою оцінкою, МГЗ поставляє п’яту частину всього глиноземного виробництва підприємств “Русала”.


    Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.