“АрселорМіттал Кривий Ріг” заміщає природний газ відходами від виробництва соняшникової олії

1879

Криворізький гірничо-металургійний комбінат “ArcelorMittal Кривий Ріг” проводить поступове заміщення використання природного газу біопаливом при виробництві вапна – сировини для виплавки чавуну і сталі, випуску агломерату.

Про це, з посиланням на корпоративне видання “Металург“, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, вогнетривких-вапняний цех (ОІЦ) поряд з аглоцеха, ТЕЦ, доменними і
прокатними цехами завжди входив до числа найбільших споживачів природного газу.

 • З урахуванням зростання вартості даного виду енергоносія, ціна на який в даний час для підприємства складає більше 7000 грн за 1 тис. куб. м і подальшою тенденцією до підвищення, питання підвищення енергоефективності актуалізувалися.

  “Так, на печах № №4-5 що обертаються паралельно газовому пальнику були встановлені й пальники для біопалива – лушпиння насіння соняшнику. Фахівці відпрацьовували режими подачі палива в печі – аналогів такого заміщення при виробництві вапна в Україні немає “, – повідомляє Засоби масової інформації.

  Відзначається, що спільна робота фахівців ОІЦ і представників підрядної організації, яка надала свою технологію й устаткування, дала хороші результати – в IV кварталі 2016 року п’ята і четверта печі, в середньому, споживали більше 70% біопалива і менше 30% природного газу, а в короткострокові періоди заміна становила до 84%. При 2,2 Тонни ЦЬОМУ подрібненої лушпиння 1 ТИС замінюють. куб. м природного газу, а вартість втричі менше.

  На підприємстві планують переклад інших обертових печей на біопаливо і подальше збільшення його частки при виробництві вапна.

  “АрселорМіттал Кривий Ріг” – найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки.

  ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом “ArcelorMittal Кривий Ріг” і поряд малих компаній, зокрема, ПАТ “ArcelorMittal Берислав”.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.