Українські розробники створили симулятор державного бюджету

2413
симулятор бюджету
Фото: ain.ua

Аналітичний центр «CASE Україна» випустив онлайн-симулятор бюджету країни

В онлайн-симуляторі кожен користувач може спробувати розподілити державні гроші на свій розсуд і на ті галузі, які вважає важливими, а потім «прийняти» бюджет і подивитися, що вийде. Крім того у кожндої галузі є конкретна структура витрат. Структура витрат хоча і сильно спрощена в порівнянні з справжнім бюджетом, але дає загальне уявлення про механізм розподілу коштів.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ain.ua

Наприклад, із загального бюджету на медицину можна викроїти більше грошей на інші галузі, якщо зменшити зарплати медперсоналу, скасувати спеціальні медичні заклади, доплати за лікування і т.д. В освіті можна впливати на зарплати професорам, вчителям, зменшити кількість студентів, які здобувають вищу освіту і т.д.

Якось один з політиків почав відкрито обіцяти 500 євро пенсії вже в найближчому майбутньому – для цього бюджет пенсійного фонду повинен був в два рази перевищувати весь ВВП країни. Але це зрозуміло для експертів, звичайним людям потрібно це пояснювати. Тоді і виникла ідея інструменту, де можна на реальних перевірити можливість підвищення пенсій, зарплат або реалізації інших ідей, що пестять слух виборця, – расказали розробники симулятору.

 • У деяких випадках користувачеві пропонується впливати не тільки на цифри, але й на якість. Наприклад, якщо урізати зарплати чиновникам і скоротити їх число, то в симулятор заклали якість чиновників і їх продуктивність справлятися з документообігом, а також – роботу електронного уряду.

  Не вийшло реалізувати у симуляторі військові витрати, оскільки інформація про кількість озброєння та особовий склад виявилася засекреченою. Тому військові витрати в симуляторі – у спрощеному варіанті.

  Наразі в симуляторі можна працювати тільки з видатковою частиною, але команда планує додати і дохідну частину. Якщо, наприклад, користувач захоче отримувати більше грошей до бюджету, він повинен буде вказати, скільки податків він готовий заплатити.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.