Українські розробники створили симулятор державного бюджету

2327
симулятор бюджету
Фото: ain.ua

Аналітичний центр «CASE Україна» випустив онлайн-симулятор бюджету країни

В онлайн-симуляторі кожен користувач може спробувати розподілити державні гроші на свій розсуд і на ті галузі, які вважає важливими, а потім «прийняти» бюджет і подивитися, що вийде. Крім того у кожндої галузі є конкретна структура витрат. Структура витрат хоча і сильно спрощена в порівнянні з справжнім бюджетом, але дає загальне уявлення про механізм розподілу коштів.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ain.ua

Наприклад, із загального бюджету на медицину можна викроїти більше грошей на інші галузі, якщо зменшити зарплати медперсоналу, скасувати спеціальні медичні заклади, доплати за лікування і т.д. В освіті можна впливати на зарплати професорам, вчителям, зменшити кількість студентів, які здобувають вищу освіту і т.д.

Якось один з політиків почав відкрито обіцяти 500 євро пенсії вже в найближчому майбутньому – для цього бюджет пенсійного фонду повинен був в два рази перевищувати весь ВВП країни. Але це зрозуміло для експертів, звичайним людям потрібно це пояснювати. Тоді і виникла ідея інструменту, де можна на реальних перевірити можливість підвищення пенсій, зарплат або реалізації інших ідей, що пестять слух виборця, – расказали розробники симулятору.

 • У деяких випадках користувачеві пропонується впливати не тільки на цифри, але й на якість. Наприклад, якщо урізати зарплати чиновникам і скоротити їх число, то в симулятор заклали якість чиновників і їх продуктивність справлятися з документообігом, а також – роботу електронного уряду.

  Не вийшло реалізувати у симуляторі військові витрати, оскільки інформація про кількість озброєння та особовий склад виявилася засекреченою. Тому військові витрати в симуляторі – у спрощеному варіанті.

  Наразі в симуляторі можна працювати тільки з видатковою частиною, але команда планує додати і дохідну частину. Якщо, наприклад, користувач захоче отримувати більше грошей до бюджету, він повинен буде вказати, скільки податків він готовий заплатити.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here