Українські кібер-активісти перевіряють безпеку державних сайтів

3113

Активісти та волонтери вже майже місяць перевіряють безпеку веб-ресурсів державних органів

Як відмічають самі волонтери, раніше про проблеми заявлялося непублічно, тепер же про кожну проблему та “діру” говорять відкрито Передає Національний Промисловий Портал.

Найважливіше в цій акції – донести до всіх меседж, що давно настав час приділяти серйозну увагу проблемам кібербезпеки в контексті захисту державних ресурсів, організацій, відомств та інфраструктури. Поки ж чиновники тільки декларують занепокоєння інформаційною безпекою, але насправді виявляється, що все з рук геть погано. Конфіденційні дані лежать у відкритому вигляді, є доступи до керуючих критичною інфраструктурою систем, які не захищені належним чином. Чергових атак чекати не довго, а попередні нічому НЕ навчили. – пояснює консультант з кібербезпеки, Єгор Папишев

За час перевірок фахівців виявили, що в одній з облрад для доступу з інтернету відкритий спільний диск з правами на запис без пароля. На сервері організації знайшли сліди злому піврічної давності. Багато держорганів не гребують залишати відкритий доступ із зовнішньої мережі до FTP і загальних папок.

Активісти також отримали доступ до ресурсів одного з районних пенсійних фондів, обласних комунальних підприємств, НАЗК, і безлічі інших організацій. Багато держорганів після оприлюднення уразливості не реагували на неї або заперечували.  Проте, як повідомляють волонтери, після таких перевірок доступ до документів був закритий.


Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.