Україна домінує на ринку IT-фрілансу східної Європи (інфографіка)

2657

Україна домінує на ринку IT-фрілансу Східної Європи, але рейти як і раніше низькі – дослідження.

Вперше за три роки Україна знову стала лідером на ринку IT-фрілансу Східної Європи. Такі дані опубліковані в підсумковому дослідженні сервісу IT-рекрутингу topsdev. Повідомляє Національний промисловий портал, з посиланням на AIN.UA.

Аналітики проаналізували дані найбільших фріланс-бірж (більше 160 000 профілів розробників і 1,5 млн проектів) і виявили, що Україна наростила 7% частки ринку і з помітним відривом випередила найближчого конкурента – Росію, зберігши значення часових ставок оплати (Рейт). Втім, вони все ще помітно нижче, ніж у фрілансерів з РФ і Польщі.

 • Польща, Білорусь і Болгарія скоротили свої частки на ринку, істотно втративши в Рейт (на 9-12%). Темпи зростання частки Росії значно сповільнилися. Однак Рейт російських і польських IT-фрілансерів (до $ 25 за годину) до сих пір помітно вище, ніж в українців (менше $ 20 за годину).

  Найпоширеніша спеціальність серед розробників на фрілансі – HTML + CSS, на другому місці PHP, а JavaScript – на третьому.

  Найбільше замовлень (майже половини) на ринок IT-фрілансу Східної Європи надходить з США. Близько 15% проектів виходить від Великобританії, а на третьому місці по замовленнях – Австралія.

  Примітно, що серед країн-замовників найщедріші – зі Швеції, на яку припадає не більше 2% всіх проектів. Шведи готові платити програмістам на фрілансі більше $ 23 за годину. Американці – трохи більше $ 20, а самі скупі – ізраїльтяни ($ 16-17 на годину).

  Замовники з США і країн Європи помітно (на 7-13%) зменшили годинні ставки. Велика частина замовлень на ринку фріланс-програмування Східної Європи (від 70% у Польщі до 90% у Сербії) припадає на суми до $ 1000.

  В пятерке университетов, которые поставляют на рынок больше всего фрилансеров-разработчиков, три украинских: КПИ, ХНУРЕ и Львовская политехника.

  У топ-5 міст: Київ, Харків, Запоріжжя, Москва і Мінськ.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.