Проведення телекомнікаційних мереж до будинків будуть здійснювати за стандартами ЄС

5214
 • Уряд затвердив єдині правила розміщення будинкових телекомунікаційних мереж та доступу провайдерів до інфраструктури будинків

  Всім нам відома ситуація, коли у під’їздах, на клітинах та на дахах будівель розміщено цілі жмути кабелів, обладнання хаотично висить на стінах, іноді проводка та кабелі звисають з дахів просто неба. Щоб навести лад в цій сфері Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України прийняло ряд постанов, якими вводяться вимоги до проведення та розміщення телекомункаційних мереж аналогічні європейським.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу Міністерства.

  Ми наводимо порядок у розміщенні  телекомунікаційних мереж у будинках (як у вже збудованих, так і новому будівництві) за  стандартами ЄС. Встановлюємо прозорі правила взаємодії власника та провайдера, дерегулюємо умови доступу провайдерів до споживача, — зазначив міністр Геннадій Зубко.

  Правила стосуються розміщення, модернізації, експлуатаційного та технічного обслуговування засобів телекомунікацій та порядку взаємодії власника інфраструктури об’єкта будівництва і замовника доступу (провайдерів).

  Положеннями визначається порядок звернення замовника до власника інфраструктури щодо отримання доступу до інфраструктури будинкової розподільної мережі (БРМ), строк розроблення та видачі технічних умов з доступу, порядок розроблення і погодження проектної документації, строки укладення договору та умови його розірвання, порядок та умови припинення користування елементами інфраструктури БРМ, демонтажу технічних засобів телекомунікацій, розміщених без укладання договору з доступу до інфраструктури БРМ тощо.