Підприємці з Одеси відкрили 16 клубів віртуальної реальності та продають франшизи

2652
Фото: ain.ua
 • Два одесити за 2 роки відкрили 16 клубів віртуальної реальності Cube

  Бізнес створили Богдан Нікітін та Сергій Міх, які вже багато років працюють в IT-бізнесі. У 2016 році вони загорілися ідеєю створити власний VR-клуб, а  сьогодні CUBE є найбільшою мережею VR-клубів на теренах колишнього СНД. Мережа налічує 16 закладів по Україні – 4 власні та ще 12 по франшизі. Також на стадії відкриття знаходяться клуби в інших країнах.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на «AIN».

  Всі клуби виконані в єдиному стилі: приміщення з чорними стінами, підлогою і стелею та мерехтливе неонове освітлення.Потрапити в клуб можна тільки за попереднім записом-онлайн.

  Коли ти в грі, на тобі шолом і ти не бачиш і не чуєш, що відбувається навколо в реальному світі, ти відчуваєш себе вразливим. Тому ми замикаємо зсередини, щоб ніхто не міг просто вломитися посеред сеансу, – розповідає Сергій.

  Гостей у CUBE зустрічає уніфікований персонаж, який допомагає людині перенестися в віртуальну реальність і досягти максимального занурення без ризику розбити собі ніс об стіну. Всі зустрічаючі – це молоді люди з низьким голосом, одягнені у все чорне, очі прикриті темними окулярами.

  Приміщення клубу розділене на дві кімнати, в яких знаходяться по дві ігрові зони. У кожній – по два шоломи, а для маневреності відведено простір, де одночасно може перебувати до 4 чоловік, які можуть грати в одній команді.

  Для більших команд є можливість грати з двох різних клубів. У CUBE цю технологію використовують також для внутрішніх робочих нарад, що є дуже зручним, якщо частина команди знаходиться в Києві, ще частина в Одесі, Харкові та інших містах.

  Сеанс віртуальної реальності для клієнта триває годину. Всього в асортименті CUBE – з десяток ігор, які купують на Steam.

  VR-ігор більше півтори тисячі, але ми використовуємо тільки ті, за які не соромно брати гроші з людей – якісні, з хорошою графікою, які дозволяють відчути себе в іншому світі. На жаль, більшість ігор примітивні і зводяться до того, що ти взяв щось, підняв, кудись переніс, – каже Сергій.

  Перший CUBE відкрився в Одесі в 2016 році й майже одразу став прибутковим. Перші доходи сягали 60 000 грн на місяць.

  Тоді ми думали, що це круто – більше ми і не зберемо. Сьогодні клуби в сезон приносять до 130 000 долл в місяць. А витрати на рекламу зменшилися в рази, – ділиться Богдан Нікітін.

  Окрилені успіхом, засновники почали будувати плани щодо відкриття подібних клубів у інших містах, але виявилося, що бізнес має сезонний характер і з настанням весни – почався спад відвідувачів.

  Падіння тривало близько п’яти місяців і було настільки сильне, що ми думали закриватися. Це було дуже депресивний стан, ми не розуміли, що робити – не було індустрії як такої, попиту на ці послуги, ми його самі створювали. Єдине, що нас тримало на плаву – захоплені відгуки гостей. Вони дуже сильно заряджали. І ми прийняли рішення потягнути ще кілька місяців – якщо результату не буде, закриємось, – розповідає Сергій.

  Для того, щоб привернути клієнтів власникам довелося виробити спеціальну стратегію рекламного просування, яку Сергій і Богдан вважають головним фактором успіху їх VR-мережі.

  Сьогодні кожен вкладений долар в рекламу приносить нам $ 3. Рекламний алгоритм – це найцінніше, що на сьогодні є в цьому бізнесі, – зізнається Сергій.

  Поборовши кризу, хлопці приступили до реалізації задумки з мережею. Щоб увійти в історію, необхідно було швидко відкриватися в різних місцях. Другим і третім закладами стали клуби в Києві і в Дніпрі. На той час клієнти клубу почали цікавитися, як можна відкрити подібний заклад. Це наштовхнуло партнерів на думку запропонувати таким людям франшизу, що дозволило б розвивати мережу під єдиним брендом, не привертаючи інвестиції.

  Франшизи CUBE почали продавати в 2018 році. Втім, отримати її вдається далеко не  кожному: засновники готові продати франшизу, лише коли зможуть переконатися, що зможуть завантажити майбутній клуб.

  Наприклад в Києві прийшло 10 запитів на франшизу, але продали ми всього дві. Подивимося, як у них будуть йти справи і чи зможемо ми відкривати тут ще. Ще один приклад: хлопці хотіли відкривати клуб в Одесі, але ми не побачили такої можливості, тому запропонували їм переїхати до Миколаєва і відкрити клуб там. Бізнес настільки автоматизований, що його можна вести віддалено, – говорить Богдан.

  Для франчайзі команда CUBE закриває всі організаційні питання, починаючи від пошуку приміщення і закінчуючи підбором персоналу. Також допомагають з постачанням обладнання. За розрахунками підприємців, окупність франшизи становить 8-12 місяців в залежності від міста.

  Наші власні клуби почали приносити гроші тільки через рік після відкриття, тому що на той час у нас не було досвіду в цій сфері, розуміння ринку, ми не вміли продавати ці послуги в інтернеті так, щоб була можливість завантажувати клуб. На сьогодні клуби вже повністю окупилися. Навіть в не сезон бізнес залишається трохи вище нуля, в деяких випадках прибуток доходить до $ 500 в місяць. А в сезон – від $ 1200 і до $ 2500 в мільйонниках, – кажуть засновники.