Фонд під управлінням Horizon Capital придбала частку однієї з найбільших вітчизняних IТ-компаній

2745
 • Фонд під управлінням Horizon Capital підписав угоду з придбання міноритарної частки в українській IT-компанії Intellias із головним офісом у Львові, яка зі штатом більш ніж 1,100 тис. працівників входить до десятки найбільших на вітчизняному ринку.

  Передає Національний промисловий портал, з посиланням на Інтерфакс-Україна.

  Intellias розширює діяльність у Східній і Центральній Європі за рахунок отримання інвестицій від Horizon Capital, – йдеться в прес-релізі IT-компанії в п’ятницю.

  Розмір частки та інші деталі угоди не розголошуються.

  Співзасновник і CEO компанії Intellias Віталій Седлер, слова якого наводять у релізі, зазначив, що залучення інвестицій від фонду Horizon Capital важливо для компанії, оскільки вона розширює свою присутність в Україні і за її межами, кількість її працівників з 2013 року зросла більш ніж усемеро.

  Згідно з повідомленням, на додаток до головного офісу у Львові та офісів у Києві та Одесі, що вже працюють кілька років, Intellias планує відкрити Центри розробки в Харкові та Івано-Франківську, а в майбутньому – у країнах Центральної та Східної Європи.

  Ми розглядаємо цю інвестицію як початок нового етапу нашого розвитку, – додав співзасновник і голова ради директорів Intellias Михайло Пузраков.

  Компанія Intellias заснована у Львові в 2002 році. Станом на 2018 рік вона надає повний комплекс послуг із розробки програмних продуктів, заявляючи про збільшення розміру бізнесу більш ніж удесятеро протягом останніх шести років, однак не уточнюючи інших фінансових показників.

  Intellias заснували В.Седлер і М.Пузраков, які продовжують керувати компанією.

  Horizon Capital заснована в 2006 році чотирма партнерами, які розпочали свою співпрацю з інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), створеного американським урядом у 1994 році з капіталом $150 млн для України і Молдови. На сьогодні мажоритарієм і головним виконавчим директором Horizon Capital є Олена Кошарна. Офіси копанії розташовані в Києві та Чикаго.

  Horizon Capital управляє фондами прямих інвестицій (понад 40 інституціональних інвесторів) з активами понад $800 млн, серед яких WNISEF, EEGF (створений у 2006 році з капіталом $132 млн) і EEGF II (створений у 2008 році з капіталом $370 млн). Кошти цих фондів інвестуються компанією в проекти в Україні, Молдові та Білорусі. Фонди Horizon Capital є одними з найактивніших інвесторів в ІТ-секторі регіону, зокрема, й у такі компанії як Rozetka, Jooble, Ciklum, Tinkoff Credit Systems та інші