Депозитарна система фондового ринку України отримає нове програмне забезпечення

1017
 • Національний депозитарій України підписав контракт на розробку нового програмного забезпечення для депозитарної системи фондового ринку з британською компанією Percival Software Limited.

  Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на Національний депозитарій України.

  Визначено етапи та терміни розробки і впровадження нової IT-платформи. Учасники ринку будуть мати більше часу для тестування системи, ніж передбачалося раніше.

  Закінчився підготовчий етап створення нового програмного забезпечення для Центрального депозитарію. Підсумком стало підписання контракту з розробником -компанієй Percival Software Limited, який визначає всі необхідні деталі, пов’язані з постачанням і підтримкою системи до запуску, а також супроводу ПЗ в процесі роботи.

  В результаті робіт з аналізу законодавчих вимог та бізнес-процесів депозитарної системи України було сформовано технічне завдання до договору. Вартість договору не перевищує суму, раніше затверджену Наглядовою радою НДУ. З 1 червня 2018 року розпочинається безпосередня робота над проектом.

  Відповідно до контракту, передбачені наступні етапи розробки:

  • Поставка системи з основним функціоналом – листопад 2018 року. Початок робіт з тестування ПЗ співробітниками НДУ, які будуть тривати до запуску.
  • Поставка системи з фінальним функціоналом – квітень 2019 року. Початок робіт з тестування ПЗ учасниками фондового ринку України.
  • Запуск нової системи – 5 серпня 2019 року.

  «Раніше за попередніми оцінками запуск системи планувався в першій половині 2019 року. Однак, після опрацювання всіх можливих нюансів, пов’язаних з адаптацією рішення до умов українського ринку, обсяги додаткової роботи виявилися більшими, ніж передбачалося, – каже Міндаугас Бакас, Голова Правління Національного депозитарію України. – З іншого боку, це дало нам можливість передбачити в контракті також більшу кількість часу для тестування системи учасниками фондового ринку».