Українським підприємцям запропонують фінансувати лікарні і бібліотеки

1793

У Верховній Раді з’явився законопроект №5643, що пропонує стимулювати бізнес спонсорувати такі установи. Натомість підприємцям обіцяють податкові преференції, передає ПромПолітІнформ.

Влада шукає спосіб реанімувати об’єкти соціальної інфраструктури, зокрема, дитячі спортшколи, бібліотеки, клуби, лікарні, які масово приходять в занепад, особливо в регіонах.

Зокрема, якщо документ ухвалять, в Податковому кодексі з’явиться кілька нових пунктів. Наприклад, платникам, які будуть фінансувати державні або комунальні ДЮСШ, а також ремонтувати спортивні об’єкти, дозволять включити витрати до статті витрат за звітний період, тобто, зменшити суму податків. Такі ж пільги передбачені для спонсорів сільських лікувальних установ, позашкільних навчальних закладів та закладів культури в селах.

 • У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що, наприклад, ті ж спортшколи в Україні з недавніх пір, по суті, перебувають на самозабезпеченні. У місцевої влади катастрофічно не вистачає грошей на такі установи, так само як і на дитячі будинки творчості, клуби, бібліотеки тощо.

  Велика частина державного фінансування, яке доходить до регіонів, направляється на фінансування лікарень, але все одно 80-90% суми йде на виплату зарплат і комуналку, а розвивати клініки і закуповувати ліки фактично нема за що.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.