Інфографіка: флот українських авіакомпаній: скільки літаків і який їх вік

3204

Українські авіакомпанії в плані флоту не такі вже й українські.

Більшість літаків взяті в лізинг за кордоном – 99 з 115. Українські перевізники вважають за краще брати літаки на Кіпрі (21 одиниця), в США (20 одиниць), Ірландії (12 одиниць), ОАЕ (8 одиниць), Сінгапурі та Португалії (по 7 одиниць). Тільки чотири авіакомпанії володіють власними повітряними суднами. Флот “Мотор Січі” і “Україна” цілком складається з власних літаків, “Урги” і МАУ – частково.

Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на ЦТС

Також українські авіакомпанії літають на досить немолодому флоті. Середній вік повітряних суден становить близько 22 років. Найстарішим флотом оперує “Мотор Січ” – понад 35 років, наймолодшим – “Україна”, літакам якої незабаром виповниться 11 років. Найбільший український перевізник, МАУ, користується флотом, вік якого трохи більше 13 років. При цьому найстаріший літак виконує рейси “Мотор Січі” (46 років), а наймолодший – МАУ (всього кілька місяців).

 • Варто сказати, що флот українських авіакомпаній не настільки численний. Тільки у чотирьох перевізників більше 10 літаків: МАУ – 39 (за даними компанії 42), “Урга” – 14, “Роза вітрів” – 11 і “Хорс” – 10. У шести авіакомпаній розмір флоту коливається в межах від 3 до 7 літаків. Це Yanair, “Мотор Січ”, ДАРТ, Bravo Airways і “Україна”.

  Водночас, п’ять авіакомпаній перебувають у зоні ризику, оскільки володіють мінімальною кількістю літаків – 2 одиниці. Це “Дніпроавіа”, UM Air, “Азур Ейр Україна”, Atlasjet Україна і Anda Air. До слова, у останньої через поломки одного з літаків виникли проблеми з Державіаслужбою, яка погрожувала відібрати ліцензію, поки авіакомпанія не ввела в дію другий літак.


  Підписуйтесь на канал Національний Промисловий Портал в Telegram, також читайте нас у Facebook та Twitter, щоб першими дізнаватися про Українську промисловість.

  НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.